K U L T U R A

“Przyciąganie” Lema na wystawie w Starym Browarze

Wystwa przyciąganie - Rok Lema  Foto: UAP / materiały prasowe

„Przyciąganie” – wystawę inspirowaną twórczością Stanisława Lema będzie można zobaczyć na wystawie przygotowanej przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Ten intrygujący tytuł wprost nawiązuje do twórczości wspaniałego pisarza i myśliciela. Na wystawie w przestrzeni Słodowni w poznańskim Browarze, twórcy zaprezentują fascynujący dialog jaki słyszalny jest między off-line zacisza pracowni, a on-line zgiełku info-rzeczywistości.

Na wystawie Przyciąganie odbiorcy będą mieli możliwość dostrzeżenia świata widzianego przez pryzmat wielkich kreacji, mnogości stylistyk oraz kunsztu, który niejednokrotnie przekracza powszechne postrzeganie świata. Wykracza poza rozumienie perspektywy, poszukuję nowej formy wypowiedzi. Jednym z fundamentalnych elementów wystawy jest narracja i sposoby jej reprezentacji – mówi kurator wystawy dr hab. Tomasz Kalitko prof. UAP.

Swoje prace zaprezentują artyści związani Uniwersytetem Artystycznym im M. Abakanowicz w Poznaniu. Wernisaż wystawy odbędzie się 3 grudnia 2021 roku o godzinie 18:00 w Słodowni w Starym Browarze/

Wystawa potrwa do 15 grudnia 2021 roku. Jest oficjalnym wydarzeniem trwającego Roku Lema.

Użyte w artykule zdjęcia: UAP / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz