K U L T U R A

Gapiszon i Zuzia, nowa propozycja Teatru Animacji

Gapiszon i Zuzia baner  Foto:

“Gapiszon i Zuzia” to premierowy spektakl dla najmłodszych, na który zaprasza Teatr Animacji. Przedstawienie na podstawie prac Bohdana Butenki przygotowała Anita Piotrowska.

Gapiszona znają chyba wszyscy dorośli. Ale Bohdan Butenko stworzył postać wyjątkową, która w żaden sposób się nie zestarzała. Gapiszon narodził się w telewizji, następnie stał się bohaterem komiksów publikowanych w czasopiśmie „Miś” oraz w autorskich książkach Butenki. Ten chłopak, z czapką naciągniętą niemal na oczy, ma mnóstwo zabawnych pomysłów, które nierzadko wpędzają go w niezłe tarapaty.

W teatralnym przedstawieniu Gapiszon postanawia zdobyć serce Zuzi, co wcale nie jest łatwe! Targają nim różne nowe emocje – od szczęścia przez wstyd i niepewność po złość, strach, zazdrość i żal. Gapiszon dopiero uczy się je nazywać i sobie z nimi radzić. Najbliższym przyjacielem, wsparciem w każdej sytuacji jest pies Korniszon. Dzięki niemu, wbrew temu, co powtarza surowy ojciec, Gapiszon pozwala sobie nawet na płacz, gdy mu smutno. Bo przecież chłopaki też płaczą. Zwłaszcza te nieszczęśliwie zakochane!

Na scenie zobaczyć będzie można dwie nowe aktorki: Annę Domalewską i Zuzannę Łuczak Wiśniewską oraz dobrze znanych poznańskiej publiczności: Marcina Chomickiego i Marcina Ryl-Krystianowskiego.

Preferowany wiek Widzów: od 5 lat, kolejne spektakle: 5 grudnia g. 11.00 i 13.00 i dodatkowy o 15.00. Bilety 30-37 zł.
Terminy w styczniu na stronie: https://teatranimacji.pl/spektakl/gapiszon-i-zuzia/

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz