Aglomeracja

Szklanka na drodze. Jedź ostrożnie!

Gołoledź w mieście - Poznań 19.01.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Gołoledź w mieście - Poznań 19.01.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterJak zwykle zimą drogowcy dają się zaskoczyć warunkom pogodowym. Jak informują nas czytelnicy na poznańskich drogach nie da się jeździć. A to z powodu gołoledzi. W mailu do naszej redakcji Andrzej pisze, że ulica Warszawska i Bałtycka są śliskie, a niska temperatura i padający deszcz nie poprawiają sytuacji. Na domiar złego nigdzie nie widać efektu pracy piaskarek.

Auta tańczą na drodze przy próbie lekkiego hamowania – alarmuje Łukasz. Drogi są oblodzone tylko miejscami. Kierowcy rozpędzają się i nie mają już możliwości zahamowania na oblodzonym fragmencie drogi. Telefon Alarmowy ZDM jest non stop zajęty.

Andrzej Borowiak z zespołu prasowego Policji potwierdza, że drogówka ma w tej chili pełne ręce roboty. W mieście mamy kilkanaście stłuczek.

Jak podaje Barbara Wrzesińska dyżurny synoptyk IMGW W Poznaniu przewidywane są marznące opady deszczu i mżawki, powodujące gołoledź, które potrwają przynajmniej do godziny 9:00 w poniedziałek.

Dorota Wesołowska rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich – w Poznaniu pracują firmy z wieloletnim stażem. Mają doświadczenie i nie sądzę, żeby nie zareagowały w porę.

W Biskupicach jadący do wypadku wóz Ochotniczej Straży Pożarnej przewrócił się. – informuje Karolina

Aktualizacja 11:42
Pod wiaduktem w Antoninku w kierunku Warszawy złożył się TIR – podczas hamowania naczepa wyprzedziła ciągnik. Na wiadukcie w kierunku Warszawy to samo spotkało autobus linii 401. Przed wiaduktem w obu kierunkach stoją pojazdy, które nie mogą podjechać na wiadukt

Aktualizacja 11:57
Od ponad trzech godzin monitujemy w ZDM o zaradzenie sytuacji. Komunikacja tramwajowa jeździ bez problemu. Autobusy nie radzą sobie – mówi nam nadzór ruchu MPK.

Aktualizacja 12:08
Na stronie ZDM w zakładce dotyczącym utrzymania zimowego dróg czytamy – W momencie wystąpienia opadu wykonawcy zobowiązani są do natychmiastowego wysłania do akcji posypywarek w ilości zadeklarowanej w umowach. Pierwsze odpłużenie jezdni oraz posypanie niezbędną dawką soli musi nastąpić w ciągu 1,5 godziny, licząc od momentu uruchomienia działań przez ZDM.

Aktualizacja 12:31
Sławomir Brandt z Komedy Wojewódzkiej Straży Pożarnej informuje – Mosina, auto zatrzymało sie na barierkach, Luboń dachowanie, Kórnik – dachowanie, Września – dachowanie, Ryczywół – dachowanie. To tylko część zdarzeń z dzisiejszego poranka.

Aktualizacja 13:05
ulica Kościuszki w Poznaniu

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Na Garbarach nie widać ani jednej piaskarki….więc chyba jednak nie reagują w porę