Aglomeracja

Pluszaki dla potrzebujących dzieci

Przekazanie pluszaków  Foto: Materiały prasowe

Są różnej wielkości i koloru. Misie, królewny, zajączki czy szczurki. Łączy je jedno. Są pluszowe i stanowią dar serca klientów sklepu IKEA w Poznaniu. Kilkaset maskotek zebranych w ramach akcji „1 euro to majątek” przekazanych zostało na rzecz Hospicjum Palium i Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Co roku w listopadzie i grudniu klienci poznańskiego sklepu IKEA mogą wrzucać do specjalnej skrzyni zakupione zabawki. Bardzo nas cieszy, że również w tym roku klienci tak chętnie wsparli nas w tej akcji. Dzięki ich dobrym sercom udało się zebrać blisko 800 maskotek, za co z całego serca im dziękujemy. – mówi Arkadiusz Stępień z IKEA Poznań. – Zakupione zabawki, które klienci pozostawili w specjalnym koszu, trafiają do potrzebujących maluchów tu w Poznaniu. – dodaje. W ubiegłych latach zebrane zabawki trafiły do Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” oraz małych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Maskotki z tegorocznej zbiórki podzielone zostały pomiędzy dwie instytucje. Część z pluszaków trafiła do Hospicjum Palium, które opiekuje się osieroconymi dziećmi pacjentów Hospicjum. W ubiegłym roku zaopiekowaliśmy się blisko czterdziestką dzieci. Maluchy przeżywają żałobę nawet przez kilka lat po śmierci najbliższych. Pluszowy przyjaciel daje im poczucie ciepła, bliskości i bezpieczeństwa – mówi Barbara Grochal z Hospicjum Palium. – Każdy przypadek to inna historia i nowa praca z dzieckiem. Dla nas taka akcja prócz potrzebnych maskotek, to również okazja do nagłośnienie potrzeb Hospicjum – dodaje. Drugą obdarowaną w tym roku instytucją jest Rejonowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Każdy uraz lub wypadek jest zdarzeniem trudnym i bardzo stresującym, zwłaszcza jeżeli poszkodowanymi są dzieci. Taki pluszak może wywołać uśmiech na twarzy malucha i pozwoli się wyciszyć. To z kolei ułatwia nam wykonywanie medycznych czynności ratunkowych. Zabawki, które otrzymaliśmy trafią do dwudziestu dwóch zespołów ratownictwa medycznego w Poznaniu – mówi Joanna Kaczor z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Tegoroczna kampania miała jeszcze jeden wymiar. Przyłączyli się do niej również wielkopolscy celebryci w tym Katarzyna Wilk, Piotr Reiss i Małgorzata Ostrowska. W ramach tego przedsięwzięcia wzięli oni udział w nagraniu specjalnej płyty z autorskimi bajkami. Limitowana edycja płyt trafiła do klientów IKEA, którzy poparli akcję.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz