Aglomeracja

Szkieły na drodze do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły  Foto: KW Policji w Poznaniu

Szkieły z Poznania rozpoczęli już przygotowania do akcji Bezpieczna droga do szkoły. Sprawdzili między innymi oznakowanie dróg w pobliżu szkół.

W pobliże szkół policjanci wybrali się wspólnie ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach. Sprawdzali, czy oznakowanie jest poprawne i nie uległo uszkodzeniu lub zniszczeniu. Zweryfikowali także stan techniczny barier zabezpieczających oraz sygnalizacji świetlnej.

Przedstawiciele poszczególnych służb, które brały udział w tym patrolu zapewniają, że stwierdzone w okolicach placówek nieprawidłowości zostaną usunięte jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Po 1 września w początkowym okresie nauki po wakacjach, policjanci przeprowadzą także pod niektórymi szkołami wzmożone działania profilaktyczno – edukacyjne w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły. Zadaniem szkiełów będzie zapewnienie bezpieczeństwa, ale także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Apelujemy o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności – mówią policjanci – zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu.

Szkieły – tak mówi się w gwarze poznańskiej na policjantów.

Bezpieczna droga do szkoły

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz