Szczypiorniak: Karne wyłoniły zwycięzcę meczu

WKS Grunwald Poznań - Real Astromal Leszno  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W12. kolejce I Ligii Mężczyzn Grupy B Piłki Ręcznej WKS Grunwald Poznań uległ uplasowanemu zdecydowanie niżej zespołowi MKS Real-Astormal Leszno 22:22 (10:9). O zwycięstwie gości zadecydowały rzuty karne.

W pierwszej części spotkania najsilniejszym punktem poznańskiego zespołu był bramkarz, który skutecznie bronił naszej bramki. Gra gospodarzy nie przypominała, że to Poznań jest zdecydowanie wyżej w tabeli. Tak jak w pierwszej połowie leszczynianie może raz wyszli na jednopunktowe prowadzenie, to w drugiej części częściej prowadzili nawet dwoma, czy trzema punktami. W 45 minucie dwie czerwone kartki dla zawodników obu drużyn zmieniły nieco obraz gry i poznaniakom udało się dogonić wynik.

Mając przewagę na boisku 6:4 zamiast budować przewag wojskowi stracili ważną bramkę. O ostatecznym wyniku musiały decydować karne. W tym elemencie lepsi okazali się goście.