Sport

Siatkarki z Miłosławia zdobyły Noworoczny Puchar Dyrektora SMS SP nr 69

Noworoczny Turniej o Puchar Dyrektora SMS SP nr 69 w Poznaniu Foto: materiały prasowe

Zwycięstwem młodziczek MLKS Orlik Miłosław zakończył się Noworoczny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SMS SP nr 69, w którym wystąpiły jeszcze zespoły: Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej, KS Siatkarz Koło i SKF PBS SMS SP 69 Poznań. Turniej odbył się w ramach projektu „Młodzieżowe Centrum Sportu Miasta Poznania – siatkówka dziewcząt”.

Organizowany przez SKF PBS Poznań i SMS Szkołę Podstawową nr 69 pierwszy Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora w kat. młodziczek jest podsumowaniem półrocznego funkcjonowania na terenie placówki Młodzieżowego Centrum Sportu Miasta Poznania – siatkówka dziewcząt. Placówka dotychczasowo kojarzona z rozwojem judo i skoków na trampolinie wzbogaciła swoją ofertę sportową o kolejną dyscyplinę sportu.

Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym do wygrania dwóch setów, a w przypadku remisu w setach 1:1 rozgrywano tie-break. Niespodziewanie najlepsza okazała się drużyna MLKS ORLIK Miłosław, która odniosła komplet zwycięstw, a na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej, KS Siatkarz Koło i SKF PBS SMS SP 69 Poznań.

Turniej był dla nas okazją do sprawdzenia się na tle młodziczek z różnych stron Wielkopolski, a przy okazji mogłam zobaczyć jak radzi sobie drużyna bez liderek przed spotkaniami ligowymi. Okazję do gry otrzymało dziś 14 zawodniczek – mówi trenerka Beata Nowicka z SKF PBS SMS SP 69 Poznań.

Organizatorzy wybrali zespół gwiazd turnieju:

 • najlepsza rozgrywająca Zuzanna Brzezińska (KS Siatkarz Koło);
 • najlepsza przyjmująca Zofia Kulczak (Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej);
 • najlepsza atakująca Zofia Tomczak (MLKS ORLIK Miłosław);
 • najlepsza środkowa bloku Marianna Urbaniak (SKF PBS SMS 69 Poznań);
 • najlepsza libero Oliwia Szczepaniak (MLKS ORLIK Miłosław);
 • nagroda MVP turnieju Maja Blaumann (MLKS ORLIK Miłosław).

Wierzę, że w tym gronie jest przyszła reprezentanta Polski i wszystkim Wam życzę jak najdłuższej kariery sportowej, która zaczyna się właśnie na takich turniejach. Cieszymy, że kolejna dyscyplina sportu rozwija się na Łazarzu w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu, a działalność pozalekcyjna SMS SP 69 wzbogaca ofertę aktywności dla dzieci i młodzieży – mówi radna Lidia Dudziak, która została powołana w minionym tygodniu do Społecznej Rady Sportu przy Ministrze Sportu i Turystyki.

Wiadomo już, że za rok w murach Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego w Poznaniu odbędzie się kolejny noworoczny turniej, który będzie poprzedzony wiosennym festiwalem minisiatkówki i mającym długą tradycję turniejem otwarcia sezonu pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Ponadto w wieloletnim planie rozwoju placówki jest koncepcja stworzenia boiska do siatkówki plażowej w ramach projektu „Łazarskie Centrum Sportu”.

Szkolenie z siatkówki w ramach współpracy szkoły z klubem SKF PBS Poznań i Poznańskim Szkolnym Związkiem Sportowym odbywa się na Łazarzu od poniedziałku do piątku z podziałem na dzieci z klas I-IV i dziewczynki z klas V-VIII. Zainteresowane swoim rozwojem dzieci zapraszamy na stronę internetową klubu skfks.pl lub szkoły sp69sms.pl – mówi dyrektora szkoły, Tomasz Woźniak.

Wyniki Noworocznego Turnieju o Puchar Dyrektora SMS SP nr 69 w Poznaniu:

 • SKF PBS SMS SP nr 69 Poznań – Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej 1:2
 • KS Siatkarz Koło – MLKS Orlik Miłosław 0:2
 • MLKS Orlik Miłosław – Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej 2:1
 • SKF PBS SMS SP nr 69 Poznań – KS Siatkarz Koło 1:2
 • KS Siatkarz Koło – Kiszkowska Akademia Piłki Siatkowej 0:2
 • SKF PBS SMS SP nr 69 Poznań – MLKS Orlik Miłosław 0:2

Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora SMS SP 69 odbył się dzięki wsparciu: Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach projektu „Młodzieżowe Centrum Sportu Miasta Poznania – siatkówka dziewcząt” i sponsorów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz