Swarzędz

Swarzędz rozdaje flagi

Swarzędz rozdaje flagi  Foto: UMiG Swarzędz

Swarzędz rozdaje flagi Foto: UMiG SwarzędzŚwięto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest od niedawna 2 maja. Tego dnia nie może oczywiście zabraknąć samych flag, które powinny zawisnąć nie tylko na budynkach urzędów, ale w każdym domu. Dlatego mieszkańcom Swarzędza w tym dniu będą rozdawane chorągiewki w naszych narodowych barwach.

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu przygotował aż 2.000 takich flag – informuje Maciej Woliński – w ten sposób chcemy przyczynić się do uczczenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Biało-czerwone chorągiewki będą rozdawać w czwartek uczniowie swarzędzkich szkół. Od rana będzie można ich spotkać w pobliżu sklepów Biedronka, Chata Polska, Tesco na ul. Cieszkowskiego, Chata Polska na os. Cegielskiego, Carrefour na ul. Granicznej, oraz na ul. Polnej w okolicy sklepu Lidl. Chorągiewki będą także rozdawane wszystkim chętnym przy marketach Biedronka na os. Czwartaków i os. Działyńskiego.

Mamy nadzieję, że pomysł rozdawania chorągiewek w barwach narodowych spodoba się mieszkańcom naszej gminy, podobnie jak to było z biało-czerwonymi kotylionami 11 listopada 2012 roku – dodaje Maciej Woliński.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz