Aglomeracja

Sukces poznańskich szkiełów

Policjanci z Poznania zatrzymali 4 osoby poszukiwane europejskimi nakazami aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości za oszustwa podatkowe i pranie brudnych bejmów.

Funkcjonariusze CBŚP aresztowali 3 mężczyzn i kobietę w Poznaniu i Łodzi. Cała trójka jest podejrzana o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej VAT na wielką skalę, jak również pranie brudnych pieniędzy. Straty z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 11.000.000 euro.

O pomoc policjantów z Polski poprosili funkcjonariusze z Włoch. To właśnie oni prowadzą sprawę grupy, która handlowała olejem napędowym, ale nie płaciła podatku vat i akcyzy.

Justyna S. (35 l.) i Waldemar G. (56 l.) wpadli w ręce policjantów pod Poznaniem, a Adam S. (40 l.) i Andrzej P. (54 l.) w Łodzi  – wyjaśniają policjanci.

Osoby zatrzymane w Polsce organizowały produkcję i dostarczały do Włoch olej smarowy bez opłacania cła. We Włoszech kolejni członkowie grupy szukali klientów, którzy kupowali olej, ale już jako napędowy.

Fałszowana była dokumentacja przewozowa, jak również faktury – dodają szkieły – włoska policja ustaliła, że w ciągu roku grupa wprowadziła i sprzedała na terenie tego kraju blisko 13.000.000 litrów oleju smarowego.

Straty z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 11.000.000 euro.

Grupa zajmowała się również sprowadzaniem tytoniu z Polski do Włoch nie odprowadzając należnych podatków. Tylko w ciągu kilu miesięcy w ten sposób przemycono z Polski ponad 5 ton tytoniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz