DLA STUDENTA

Studencka praca w Niemczech – zgłoszenia do końca lutego

Praca - jak szukac  Foto: materiały prasowe

Z Federalnego Urzędu Pracy w Bonn wpłynęła oferta pracy wakacyjnej dla wielkopolskich studentów. Ze zgłoszeniami należy się pospieszyć, gdyż ważna jest do końca lutego.

Praca - jak szukac Foto: materiały prasoweO zatrudnienie mogą ubiegać się studenci uczelni wyższych, w tym studenci ostatniego roku studiów, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów będą mieli datę zakończenia studiów na dzień 30 września 2015 r. Kandydaci powinni znać język niemiecki, mieć ukończone 18 lat i deklarować gotowość do podjęcie pracy przez co najmniej dwa miesiące w okresie letnich wakacji. Nie mogą też mieć specjalnych życzeń odnośnie lokalizacji miejsca pracy.

Oferowane zatrudnienie wakacyjne to najczęściej prace pomocnicze w rolnictwie, przy sprzątaniu budynków, w hotelarstwie, gastronomii, jak również – w niewielkim stopniu – w przemyśle. Czas pracy, wynagrodzenie oraz pozostałe warunki pracy odpowiadają uregulowaniom taryfowym lub normom przyjętym na danym obszarze. Koszty dojazdu do miejsca pracy ponosi student. Pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia studentowi zakwaterowania, ale często pomaga w jego znalezieniu. W rolnictwie i gastronomii pracodawca z reguły zapewnia zakwaterowanie.

Podania należy dostarczyć do końca lutego do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, ul. Kościelna 37. WUP przekaże je niemieckiemu urzędowi ZAV , który udostępni je niemieckim pracodawcom, do których należeć będzie wybór pracowników. Propozycje sezonowego zatrudnienia dla studentów będą sukcesywnie przesyłane bezpośrednio do osoby zainteresowanej, jednak nie wcześniej niż od drugiej połowy kwietnia i informuje Bernadeta Ignasiak, rzeczniczka WUP

Otrzymanie ofert nie jest jednoznaczne z obowiązkiem podjęcia zatrudnienia. Student będzie miał prawo wyboru oferty. Bliższe informacje na temat oferty i wymagań oraz formularze dokumentów znajdują się na stronie wup.poznan.pl/informacja-dotyczaca-pracy-sezonowej-dla-studentow-w-niemczech-w-2015-roku/ Odpowiedzi na pytania i wątpliwości udzielą także urzędnicy WUP pod numerem telefonu 61 846 38 08.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz