DLA STUDENTA

Studenci UEP zaprojektują aplikację w dwa dni!

Nowy Budynek UEP  Foto: materiały prasowe

Need App to przedsięwzięcie promujące technologie mobilne i nowe kreatywne podejście nowych projektów. W ramach wydarzenia organizowanego w ramach VII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego, w ciągu dwóch dni programiści przygotują użyteczne aplikacje dla absolwentów uczelni.

Nowy Budynek UEP Foto: materiały prasoweTo druga odsłona wydarzenia organizowanego przez wielkopolską inicjatywę ECDF mKlaster skupiającą podmioty zainteresowane rozwojem technologii mobilnych. Pierwsza odbyła się w kwietniu 2014 r., a uczestnicy konkursu opracowywali rozwiązania dla firmy ŠKODA.

Ideą tego konkursu jest promowanie nowych technologii jak również niekonwencjonalnych sposobów ich opracowywania. Wykorzystujemy w nim autorskie połączenie nowoczesnych metodologii pracy nad projektami – warsztatów Design Thinking Jam oraz hackathonu, czyli maraton programowania – tłumaczy Marcin Paradowski, koordynator ECDF mKlaster

Dzięki zastosowanej kombinacji w zaledwie dwa dni powstają zaawansowane prototypy aplikacji mobilnych. Autorzy najlepszej z nich nagradzani są zleceniem na realizację swojego projektu opracowanego w trakcie wydarzenia.

Konkurs doskonale uzupełnia wydarzenia zaplanowane z okazji VII Dni UEP, które w tym roku obchodzimy pod hasłem „Programujmy przyszłość” i oficjalnego otwarcia budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. NeedApp będzie stanowił mocny, praktyczny punkt programu obchodów, a opracowane rozwiązania wesprą nasze działania skierowane do absolwentów. To również jeden z kolejnych kroków, które Uniwersytet Ekonomiczny podjął w kierunku wzmocnienia współpracy nauki z biznesem – mówi Iwona Cieślik, Kierownik Działu Marketingu UEP.

Aplikacja dla skody Foto: mklaster

NeedApp to konkurs składający się z dwóch części. Pierwsza z nich to Jam – warsztaty oparte na metodologii Design Thinking. Stworzona na Uniwersytecie Stanford idea wykorzystywana jest przez czołowe korporacje IT, m.in. Google, Apple czy SAP. Sięgając do narzędzi charakterystycznych dla branży wzorniczej, pomaga w tworzeniu rozwiązań najlepiej odpowiadających na potrzeby odbiorców.

Pierwszą próbę praktyczną koncepcja stworzona przez ECDF mKlaster przeszła w kwietniu 2014 r. podczas wydarzenia „ŠKODA App Days”. Jego tematem przewodnim było rodzinne podróżowanie samochodem, a cały event odbywał się w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym. Zwycięzcą został zespół Whalla Labs, który stworzył aplikację „ŠKODA Driver” – symulator wirtualnej jazdy pomagający najmłodszym stawiać pierwsze kroki w świecie motoryzacji. Po trzech miesiącach od wydarzenia aplikacja trafiła do internetowego sklepu Windows Phone, a niedługo potem została wyróżniona Nagrodą Internautów w konkursie Appaward 2014.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz