DLA STUDENTA

Studenci wspólnie przeciw białaczce

Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce  Foto: Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Tą okrutną diagnozę słyszy rokrocznie ponad 10.000 dorosłych, młodzieży i dzieci. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na wyzdrowienie jest pomoc zupełnie obcej osoby, zarejestrowanej jako potencjalny dawca szpiku gdzieś w Polsce lub na świecie. Do tego by zostać takim dawcą namawiać będą poznańscy studenci.

Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce Foto: Studenci Wspólnie Przeciw BiałaczceTo pierwsza edycja projektu Fundacji DKMS Polska, podczas której wspólnie ze studentami aż 49 uczelni wyższych w całej Polsce organizowana jest rejestracja chętnych do bazy potencjalnych dawców szpiku. Cały projekt został stworzony właśnie z myślą o tych wszystkich pacjentach, dla których jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Projekt „Studenci wspólnie przeciw białaczce” otrzymał Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, która tym samym obdarzyła nas ogromnym zaufaniemwyjaśnia Hanna Dąbska z AEGEE-Poznań – dzięki wsparciu Pani Prezydentowej oraz zapałowi studentów akcja ma szansę zwiększyć świadomość polskiego społeczeństwa i zwrócić uwag ę na tak ważny temat jakim jest zachorowalność na nowotwory krwi.

W Poznaniu akcja „Studenci przeciw białaczce” odbędzie się na Politechnice Poznańskiej, UAM, Uniwersytecie Ekonomicznym oraz na Uniwersytecie Medycznym w środę i czwartek od 17 do 18 kwietnia. Zapisy prowadzone będą od 11:00 do 19:00.

Reprezentacja organizatorów akcji Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce odwiedzą w piątek dzieci przebywające na oddziale Onkologii przy ul. Szpitalnej. Dzień później, w sobotę 13 kwietnia zapraszamy wszystkich na Plac Wolności. Będzie głośno, ciekawie i kreatywnie! Happening mający na celu promocję wydarzenia ma w programie takie cudeńka jak AEROBIC, pokaz jazdy na LONGBOARDACH, oraz obecność pracownika DKMS, który chętnie udzieli wszelkich informacji o rejestracji i dawstwie.

Plac Wolności, Sobota 13 kwietnia

11:00 – pokaz ćwiczeń z trickboardem

12:00 – pokaz aerobiku

13:00 – pokaz longboardzistów

Mimo, że program rozpoczyna się o godzinie 11:00, to już od 10:00 do 14:00 będziemy na was czekać razem z pracownikiem DKMSu i stanowiskiem, przy którym chętnie udzielimy wszystkich informacji o dawstwie i rejestracji do bazy – podkreślają organizatorzy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz