Rataje

Strażacy zapraszają – nie tylko najmłodszych

Dzień Dziecka na Wilczaku  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Strażacy zapraszają najmłodszych poznaniaków na festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas gdy dzieci będą się bawić ich rodzice będą mogli skorzystać z pomocy strażaków i zadbać o bezpieczeństwo w swoim samochodzie.

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Poznaniu przed Pasażem Rondo zorganizujemy w ramach akcji Bezpiecznie na wakacje bezpłatny przegląd gaśnic samochodowych – zapowiada Kamil Skarżyński z OSP Poznań – Głuszyna.

Oprócz sprawdzenia gaśnic strażacy podpowiedzą jak bezpiecznie gasić pożar samochodu. Zorganizują również pokaz ratownictwa technicznego z użyciem sprzętu hydraulicznego, który do swojej dyspozycji ma Ochotnicza Straż Pożarna Poznań – Głuszyna. Poprowadzą także naukę udzielania pierwszej pomocy.

Warto będzie pojawić się ze swoim kołem*. Policjanci całkowicie za darmo znakować będą rowery. W przypadku jego kradzieży dzięki takiemu znakowaniu łatwo będzie ustalić kto jest jego właścicielem.

Dzieci będą mogły korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. W sobotę organizatorzy zaproszą je wszystkie na imprezę Dzień Dziecka na Dzikim Zachodzie.

Będzie to, co maluchy uwielbiają,  więc malowanie twarzy. Zorganizowane zostaną także warsztaty plastyczne, a także konkursy i liczne niespodzianki.

Wszystko to odbywać się będzie w Pasażu Rondo w sobotę 30 maja od godziny 11:00 do 17:00.

*koło to w poznańskiej gwarze rower

Drzwi otwarte i Dzień Dziecka w nowym terminalu na Ławicy - Poznań 03.06.2012 r.

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz