Wilda

Straż Miejska wraca na Wildę

Straż Miejska  Foto:

Ulica Wierzbięcice 37 to nowy adres siedziby straży miejskiej na Wildzie. Po ponad trzech latach mieszkańcy Wildy ponownie mają siedzibę strażników w swoim fyrtlu..

Do tej pory mieszkańcy tej dzielnicy, którzy chcieli coś załatwić w referacie straży miejskiej, musieli jechać na… Rataje, na osiedle Bohaterów II Wojny Światowej.1 września 2012 roku decyzją ówczesnego komendanta straży, referaty dla Nowego Miasta i Wildy zostały połączone i przeniesione na to osiedle, a powodem takiej reorganizacji były oszczędności. Na Wildzie, przy ul. 28 Czerwca 1956 r., były tylko godzinne dyżury dla mieszkańców.

Mariusz Wisniewski, zastępca prezydenta odpowiedzialny między innymi za funkcjonowanie straży miejskiej, od początku podkreślał nieracjonalność takiego rozwiązania i zapowiadał powrót straży miejskiej na Wildę. Tak też się stało, gdy tylko został zakończony remont nowej siedziby strażników przy ulicy Wierzbięcice 37.

Strażnicy już urzędują w nowej siedzibie, można tam już także zadzwonić. Numer telefonu do Referatu Straży Miejskiej Poznań – Wilda to 61 888 85 93.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz