Wilda

Gwiazdka na Madalinie

Gwiazdka na Madalinie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Stara zajezdnia tramwajowa przy ulicy Madalińskiego po raz kolejny odżyła, a to za sprawą świątecznej imprezy. W dwóch bimbach urządzono kawiarenkę i pracownie plastyczną dla dzieci, gdzie maluchy mogły przygotowywać ozdoby choinkowe. Czynna tez była wystawa zabytkowych pojazdów, gdzie dzieci do woli mogły dzwonić tramwajowymi dzwonkami.

Na wszystkich zmarzniętych czekały nie tylko pieczone jabłka, czy rozgrzewające ciepłe napoje, ale tez i zespół Kids Gospel Joy, który rozgrzewał swoją energią wszystkich obecnych na Madalinie.

Spotkanie było też okazją do wspólnego przygotowywania kartek dla podopiecznych projektu Marzycielska Poczta. To akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Przesyłki te dodają najmłodszym siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy. Wraz z Wydawnictwem Miejskim Posnania organizatorzy przygotowali specjalną edycję kartek, które każdy mógł samodzielnie skomponować i wypełnić, by przesłać moc pozytywnych słów do innych ludzi.

W niedziele od godziny 12:00 do 18:00 będzie można wziąć udział w “Świątecznej Bimbie” – więcej o projekcie piszemy tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz