Aglomeracja

Stewardesy w poznańskich tramwajach!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  Foto: ZTM

„Proszę o chwilę uwagi, zapoznam Państwa z zasadami bezpieczeństwa na pokładzie tramwaju” – te słowa można było usłyszeć tuż po tym, jak tramwaj linii nr 14 ruszył z przystanku. By to jeden z elementów akcji informacyjnej Zarządu Transportu Miejskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Pasażerowie „czternastki” – wsiadając w poniedziałkowe popołudnie do tramwaju – nie spodziewali się, że tym razem o ich bezpieczeństwo zadbają… stewardessy!

„Wszyscy stojący pasażerowie proszeni są o chwycenie się czegoś stabilnego, przy czym uprasza się, by nie był to wyłącznie stabilny życiowo partner lub partnerka. W tramwaju lepiej wybrać na stałe zamontowane w tym celu uchwyty.  Prosimy mieć pod nadzorem swój bagaż, przewozić go w taki sposób żeby nie utrudniał podróży innym osobom…Tramwaj posiada kilka wyjść. Wyjścia, służą do wychodzenia, a nie zastawiania” – rozbrzmiewało.

W tym czasie stewardessy, jak na pokładzie samolotu, pokazywały pasażerom jak postępować, aby podróż była bezpieczna i miła. Podróżni otrzymywali również ulotki promujące hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – „Przesiadaj się i jedź”. Znajdował się na nich tekst piosenki, którą wspólnie – przy dźwiękach gitary – śpiewano.

Dzisiejsza akcja była elementem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Także w najbliższych dniach będziemy zachęcać do korzystania z komunikacji i przypominać, że podróżuje się przyjemniej w atmosferze wzajemnej życzliwości i uprzejmości – informuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego.

Natomiast jutro na pl. Cyryla Ratajskiego, w godz. 14.00-17.00 odbędzie się akcja popularno-naukowa z udziałem dwóch naukowców w stylu profesora z „Powrotu do przyszłości”. Zostaną m.in. podkreślone proekologiczne zalety transportu publicznego.

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz