Aglomeracja

Pożegnanie EN57 w Wielkopolsce

Pożegnanie EN57 w Wielkopolsce  Foto: materiały prasowe

Pożegnanie EN57 w Wielkopolsce odbędzie się w weekend 29 i 30 września. Zaplanowane zostały ogólnodostępne przejazdy jednym z ostatnich elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 eksploatowanych na terenie Oddziału Wielkopolskiego dla fanów i miłośników kolejnictwa poszukujących wrażeń w miejscach niedostępnych tym taborem w aktualnym rozkładzie jazdy. Przejazd okazjonalny i symboliczne pożegnanie starego EZT-a odbędzie się na trasach, gdzie najbardziej popularne pociągi kursowały w przeszłości, i gdzie nie mają już powrotu.

Dwudniowa impreza turystyczno-kolejowa odbędzie się w ostatni weekend września 29-30.09.2018, a jej program przewiduje atrakcje: minimum 10 minowe postoje – “fotostopy” dla fotografów, zwiedzanie i symboliczne pożegnanie hali lokomotywowni w Krzyżu tuż przed jej zgaszeniem, wjazd do hali automatycznej myjni całopociągowej i lakierni, spotkania z kolejarzami i wiele innych atrakcji uwarunkowanych pięknymi okolicznościami przyrody na wielkopolskich liniach kolejowych.

Rozkład jazdy został stworzony z myślą o tych, którzy chcieliby dojechać z różnych stron kraju. W pociągach dodatkowych obowiązywać będzie taryfa specjalna w relacji „TAM”, a bilety są dostępne w kasach biletowych oraz u obsługi pociągu (kod oferty 338). Przykładowe ceny biletów znajdują się w poniższej tabeli:

Uczestnicy wydarzenia, którzy zgłoszą mailowo chęć uczestnictwa w przejazdach na adres: rzecznik.poznan@p-r.com.pl zostaną (na podstawie ważnego biletu na przejazd pociągiem dodatkowym) zaopatrzeni w zestaw okolicznościowych upominków od Polregio. Zgłoszenia (imię, nazwisko, termin, relacja) przyjmujemy do 28 września włącznie. Liczba zestawów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Sobota 29 września 2018

9:53 – wyjazd pociągu 78101 ze stacji Poznań Gł.
11:19 – przyjazd do stacji Krzyż:
– zwiedzanie hali lokomotywowni,
– spotkanie z pracownikami, pożegnanie hali
– poczęstunek,
15:25 – wyjazd pociągu 87100 ze stacji Krzyż,
16:54 – przyjazd pociągu do stacji Poznań Gł.
18:27 – przyjazd do stacji Leszno:
– zwiedzanie myjni i lakierni,
– wieczór kariery: jak zatrudniamy w Lesznie,
20:33 – wyjazd REGIO 67929 ze stacji Leszno
21:54 – powrót do stacji Poznań Gł.

Niedziela 30 września 2018

9:55 – wyjazd pociągu 77110 z Poznania Gł. w kierunku Ostrowa i Kalisza, poczęstunek
18:02 – powrót pociągu 77115 do stacji Poznań Gł.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz