DLA STUDENTA

Staże w magistracie

Urząd Miasta Poznania  Foto: Radosław Maciejewski / FotoPortal miasta Poznania

Urząd Miasta Poznania Foto: Radosław Maciejewski / FotoPortal miasta PoznaniaRozpoczął się właśnie nabór na zimową edycję programu staży studenckich w Urzędzie Miasta Poznania. Rekrutacja trwać będzie do poniedziałku 5 listopada. Na chętnych czeka 85 wolnych miejsc w 29 wydziałach i biurach.

Oferta staży kierowana jest do studentów III, IV i V roku studiów, a także I i II roku studiów uzupełniających magisterskich – informuje Rafał Łopka z Urzędu Miasta – zachęcamy także do kandydowania studentów niepełnosprawnych.

Najpierw należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online klikając tutaj. Z wybranymi kandydatami zostaną następnie przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne. Właśnie na ich podstawie zostaną wybrani stażyści. Zimowa edycja staży trwać będzie od grudnia 2012 r. do końca lutego przyszłego roku.

Ze studentami, którzy zakwalifikują się na staż do wybranego wydziału lub biura Urzędu Miasta, zostaną podpisane umowy zlecenia – dodaje Rafał Łopka – podczas stażu studenci za wykonywane czynności, 18 godzin w tygodniu, otrzymają wynagrodzenie stażowe, a na zakończenie stażu każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o jego odbyciu wraz z wyszczególnieniem zakresu pełnionych obowiązków.

To już trzydziesta piąta edycja programu staży w Urzędzie Miasta. Na wszystkie dotychczasowe edycje wpłynęło ponad 23.500 zgłoszeń, a na staż przyjęto łącznie 2.370 studentów.

Ponad 300 osób po ukończeniu stażu zostało zatrudnionych w naszym Urzędzie, co jest dowodem na realizację jednego z celów programu staży studenckich, jakim jest przegląd potencjalnych kadr dla UMP – podkreśla Łopka.

Nim wypełnicie formularz zgłoszeniowy sprawdźcie preferowane kierunki przez poszczególne jednostki magistratu. Aktualny ich wykaz znajdziecie klikając tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz