K U L T U R A

Startuje kolejna poznańska filmowa superprodukcja

John James  Foto: materiały prasowe

Na początku września w Poznaniu ruszają zdjęcia do scen historycznych polsko – amerykańskiego thrillera. Filmowcy pojawią się m.in. w okolicach Starego Rynku, jednego z poznańskich fortów. Jak zapowiadają producenci, film ma połączyć elementy dużej hollywoodzkiej produkcji wraz z nowym w Polsce podejściem do promocji walorów miasta w filmie fabularnym. To kolejne, po “Hiszpance”  poznańskie filmowe przedsięwzięcie

Laura JamesTajemnicze zniknięcia, morderstwa i eksperymenty z czasem – to wszystko będzie można zobaczyć w filmie „Chronology”, który do międzynarodowej dystrybucji trafi już w pierwszej połowie przyszłego roku. Jego akcja rozgrywa się współcześnie, jednak nawiązuje do wydarzeń sprzed ponad 400 lat i mrocznych tajemnic towarzyszących tworzeniu kalendarza gregoriańskiego. Cześć akcji dziać się będzie w Poznaniu i okolicach.

W międzynarodowej obsadzie filmu znajdą się znane amerykańskie nazwiska, takie jak William Baldwin i Danny Trejo, a na samej konferencji obecni będą John James wraz z córką Laurą James.

John James swoją międzynarodową sławę zawdzięcza roli Jeffa Colby’ego w serialu „Dynastia”. Wspomnianą postać odtwarzał jeszcze wielokrotnie, między innymi w „Dynastii Colbych” oraz w sequelu „Dynastia: Pojednanie”, a w 1986 roku za swoją kreację otrzymał nominację do nagrody Złotego Globu.

Laura James to córka aktora Johna Jamesa i australijskiej modelki Denis Coward. Popularność w USA przyniosła jej wygrana w jednej z edycji „America’s Next Top Model”.

Następnie ekipa filmowa przenosi się do USA, gdzie będą kontynuowane zdjęcia wymagające prawdziwie „hollywoodzkiego” już krajobrazu i klimatu.

Autorem scenariusza jest Kipp Tribble, jeden z dwójki reżyserów, mający na swoim koncie pracę przy wielu hollywoodzkich produkcjach, m.in. „Ruchome Cele”, oraz amerykański horror „Coffin” z 2011 roku. Derik Wingo z kolei to reżyser, który w swojej karierze był producentem filmowym, odpowiadał za efekty specjalne, charakteryzację i, jak sam mówi, „na planie filmowym może nawet nosić kapelusze”, bo kocha filmy. Kipp i Derik spotkali się w 1999 roku i pracowali już przy kilku wspólnych produkcjach.

Film powstaje przy finansowym oraz logistycznym wsparciu Poznan Film Commission, czyli biura filmowego Miasta Poznania, którego głównym zadaniem jest ułatwianie produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej w Poznaniu – i dzięki temu otwarcie miasta na tego typu inicjatywy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz