K U L T U R A

Startują koncerty #NaFalach

NaFalach (3) Scena na Strzeszynku  Foto: Karolina Kiraga-Rychter

W piątek, 14 czerwca, na Polanie Harcerza, zlokalizowanej w pobliżu Jeziora Maltańskiego, wystąpią Natalia Przybysz oraz Igo. Będą to pierwsze dwa z sześciu koncertów organizowanych przez Miasto Poznań w ramach tegorocznego cyklu #NaFalach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Natalia Przybysz, wcześniej członkini duetu Sistars, wraca na maltańską scenę po pięciu latach. Artystka już wcześniej gościła podczas cyklu #NaFalach w 2019 roku oraz w 2015 roku w ramach Żywiec Miejskie Granie na Maltańskiej Scenie Muzycznej. W tym czasie znacznie wzbogaciła swoje muzyczne portfolio, wydając od 2019 roku trzy nowe albumy oraz jeden koncertowy. Jej najnowsza płyta “Tan” ukazała się jesienią zeszłego roku.

Dla Igo będzie to debiut na scenie #NaFalach, choć jest on już dobrze znany poznańskiej publiczności. Najpierw działał w zespole Clock Machine, a później współtworzył duet Bass Astral x Igo, wykonujący muzykę elektroniczną. Popularność zyskał również dzięki wokalnym występom w hymnach Męskiego Grania (“Sobie i wam”, “Świt” i “Supermoce”). W 2022 roku wydał solowy album “Igo” i prawdopodobnie utwory z tego wydawnictwa będzie można usłyszeć podczas koncertu.

Brama koncertowa zostanie otwarta o godzinie 19:00, a fani będą mogli podejść blisko sceny. Strefa gastronomiczna będzie dostępna już od godziny 18:00. Koncerty rozpoczną się o godzinie 20:00, jako pierwsza wystąpi Natalia Przybysz. Igo pojawi się na scenie około godziny 21:45.

Wstęp na wszystkie koncerty z cyklu #NaFalach jest darmowy. Kolejne koncerty odbędą się nad jeziorem strzeszyńskim.

Tego samego dnia rozpocznie się również Puchar Świata w Wioślarstwie, który odbędzie się na Jeziorze Maltańskim w dniach 14-16 czerwca.

Użyte w artykule zdjęcia: Karolina Kiraga-Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz