Grunwald

Sprytny oszust, łatwowierna ekspedientka

Sprytny oszust, łatwowierna ekspedientka  Foto: monitoring

Najlepszy złodziej, czy oszust to taki, który nie wyróżnia się w tłumie, wzbudza zaufanie. Przekonała się o tym ekspedientka jednego ze sklepów spożywczych na poznańskim Grunwaldzie.

Do jednego ze sklepów spożywczych wszedł starzy mężczyzna i w rozmowie z ekspedientką przekonał kobietę, że zna właścicielkę, która jest mu winna 300 złotych, które miał właśnie odebrać – relacjonuje Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji.

Był na tyle przekonujący, że kobieta wydała mu bejmy*, a mężczyzna bogatszy o 300 złotych wyszedł ze składu*. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu.

Jak się okazuje to nie była jedyna ofiara tego oszusta. Szkieły* ustaliły, że mężczyzna swój numer “na właścicielkę” powtórzył jeszcze w dwóch innych sklepach.

Osoby, które rozpoznają tego człowieka, prosimy o kontakt z policjantami prowadzącymi tę sprawę – dodaje Maciej Święcichowski.

Można w tej sprawie zadzwonić pod numer 61 84 121 81 czynny od 7:30 do 15:30 lub całodobowe numery 61 84 121 11 i 997.

*bejmy – to w gwarze poznańskiej pieniądze, skład to sklep, np. spożywczy, bo sklep to w naszej gwarze piwnica, a szkieły to policjanci i nie jest to słowo obraźliwe.

Użyte w artykule zdjęcia: monitoring

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz