Stare Miasto

Spotkanie prezydenta w ramach Zarządu Metropolii Poznań

Spotkanie prezydenta w ramach Zarządu Metropolii Poznań  Foto: UM Poznań

Spotkanie prezydenta w ramach Zarządu Metropolii Poznań Foto: UM PoznańWe wtorek prezydent Jacek Jaśkowiak przewodniczył posiedzeniu Zarządu Metropolii Poznań. W ramach cyklicznych spotkań samorządowy aglomeracji poznańskiej podejmują działania na rzecz rozwoju lokalnego. Jednym z kluczowych elementów tej współpracy jest utworzenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Jak podkreślał prezydent – ważne jest, aby zdefiniować perspektywę czasową, która pozwoli stworzyć wspólny organizm.

Duże polskie miasta będą mogły skorzystać ze środków w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), które umożliwiają realizowanie wspólnych przedsięwzięć, łączących działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to szansa dla rozwoju całego obszaru i zacieśnienie współpracy wszystkich samorządów. Realizacja ZIT jest najważniejszym z wyzwań, jakie podejmuje Stowarzyszenie.

Dofinansowane projekty nie mogą być oderwanymi od siebie, punktowymi inwestycjami, muszą być wzajemnie powiązane. Ostateczne decyzje odnośnie zakresu wsparcia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zapadną w toku negocjacji z samorządem województwa oraz po ostatecznej akceptacji przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz