Sport

Sportowa niedziela – startuje Lotto Poznań Triathlon

Mapa triathlonu  Foto:

POZnan Triathlon dostarczy kibicom nie tylko sportowych wrażeń. Organizatorzy zaplanowali bogaty program imprez towarzyszących zawodom, m.in. Strefę Dziecka, pokaz Grupy „Żelazny”, a także koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wszystkich, którzy pierwszy weekend sierpnia spędzą nad Jeziorem Maltańskim czeka wiele atrakcji.

Mapa triathlonuTriathlon jest imprezą dla osób poszukujących sportowych, jak i kulturalnych wrażeń – dodaje Wojciech Kruczyński. – Z myślą o kibicach zaplanowaliśmy bogaty program wydarzeń towarzyszących, wśród których nie zabraknie również koncertu z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Wieczorem po ceremonii wręczenia nagród na scenie zobaczymy więc Jacka MEZO Mejera, który wystąpi dla fanów po zakończeniu rywalizacji na długim dystansie. Nie zabraknie też finalisty tegorocznej edycji programu X-Factor – Grzegorza Hyżego. Swój występ zapowiedział także poznański zespół laGuardia, którego repertuar obejmuje covery największych gigantów klasycznego rocka, takich jak Led Zeppelin, Deep Purple i Jimi Hendrix.

Dla wielu uczestników LOTTO POZnan* Triathlon jest jedną z najważniejszych imprez sportowych w tym sezonie. Na liście startujących nie brakuje profesjonalnych sportowców, takich jak Agnieszka Jerzyk, Filip Przymusiński czy Tomasz Gągola. Sportowcy ci tworzą „Grupę PRO”, czyli pretendują do zajęcia czołowych lokat w sierpniowych zawodach.

Z długim dystansem zmierzą się m.in.: Filip Przymusiński – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w triathlonie czy Tomasz Gągola, który dwukrotnie zwyciężył w Triathlonie Sieraków. Obecny będzie też Mariusz Olejniczak, zdobywca drugiego miejsca w tej imprezie oraz inny uczestnik zawodów w Sierakowie – Maciej Brumm z Dublina. Triathlon to nie tylko sport dla mężczyzn. Na długim dystansie rywalizować będą m.in. Agnieszka Jerzyk – olimpijka, Mistrzyni Świata i Europy w triathlonie oraz Paulina Kotfica, medalistka Mistrzostw Polski także w tej dyscyplinie. Od każdego profesjonalnego sportowca start w zawodach wymaga znacznie dłuższych przygotowań niż w przypadku amatorskiego występu.

Można powiedzieć, że trenuję do poznańskich zawodów od kilku lat, choć właściwe przygotowania rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Muszą być one odpowiednio długie, by wypracować dobrą kondycję, bazę tlenową, a także przeprowadzić starty kontrolne – przyznaje Filip Przymusiński. – Występ w LOTTO POZnan* Triathlon traktuję prestiżowo i startuję po to, by wygrać – dodaje zawodnik, który pochodzi z Poznania, co nadaje dodatkowego znaczenia jego startowi w zawodach.

Biblord zaproszenie na _LOTTO POZnan Triathlon

Niedziela nad Maltą:
8.00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów
8.30 – przeprowadzenie zawodników na start – dystans krótki
08:50 – pokaz Grupy Akrobacyjnej “Żelazny”
09:00 – start LOTTO POZnan* Triatlon na dystansie krótkim
09.05 – przeprowadzenie zawodników na start – dystans długi
09:30 – start LOTTO POZnan* Triathlon na dystansie długim
10:00 – 13:00 – maraton spinningowy – ponad 100 rowerów na pomoście Jeziora Maltańskiego, możliwość udziału dla każdego kibica
10:00 – 18:00 – Strefa Dziecka – mnóstwo atrakcji dla dzieci, wstęp bezpłatny
11:00 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie – dystans krótki
13:30 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie – dystans długi
14:30 – zamknięcie trasy kolarskiej, otwarcie ruchu kołowego
17:30 – zamknięcie trasy biegowej
17:30 – pokaz Grupy Akrobacyjnej “Żelazny”
17:50 – ceremonia wręczenia nagród
18:30 – koncert MEZO oraz wielu innych wykonawców
22:30 – uroczyste zakończenie imprezy, pokaz sztucznych ogni

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz