Sport

“Ludzie z żelaza” nad Maltą – Lotto Poznań Triathlon

Lotto Poznań Triathlon - 4.08.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Blisko 1500 sportowców wzięło w ten weekend udział w zawodach LOTTO POZnan* Triathlon. Na długim dystansie zwyciężył Tomasz Gągola, a na krótkim Sergii Kurockin. Zawodników wspierało liczne grono kibiców, dla których był to weekend pełen sportowych wrażeń.

Zwycięzca pokonał długi dystans z czasem 04:10:48 i był faworytem już po zakończeniu trasy rowerowej. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Pawełczak, a trzecie Filip Przymusiński, który najszybciej z długodystansowców pokonał trasę pływacką. W rywalizacji na długim dystansie wysoką, bo piątą pozycję zajęła też olimpijka, Agnieszka Jerzyk (04:20:25). Zwyciężyła ona także w klasyfikacji kobiet na długim dystansie.

Moim głównym celem było zakończenie zawodów w dobrym czasie. Miejsce było sprawą drugorzędną. Stoczyliśmy bardzo wyrównaną walkę z Bartłomiejem Pawełczakiem, który zajął drugie miejsce. Walczyłem do końca. Jestem bardzo zadowolony – mówił tuż po przekroczeniu mety szczęśliwy Tomasz Gągola, który chwalił także organizację zawodów i wsparcie, jakie otrzymał od fanów. – Jest to super impreza i super zabawa. Gratuluję wszystkim zawodnikom, bo jest to trudny sport. Dziękuję też organizatorom i kibicom.

Podobne sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom na krótkim dystansie, gdzie zwyciężył Sergii Kurockin (czas 02:00:46). Miejsca na podium zajęli też Jakub Kaczmarek oraz Łukasz Kalaszczyński. W tym wypadku najlepsza w rywalizacji pań okazała się Anna Heneczkowska (02:28:06).

Spodziewałem się zupełnie innych warunków atmosferycznych, ale zamiast kurtyn wodnych na trasie biegu, z powodu deszczu, była jedna wielka kurtyna. Dzięki takim warunkom udało mi się uzyskać tak dobry czas. Faza biegu była dla mnie jednak najlepsza – przyznał Sergii Kurockin, który zapewnił też, że pojawi się na poznańskich zawodach w przyszłym roku.

W rywalizacji wzięli udział profesjonalni sportowcy, pasjonaci sportu, celebryci i urzędnicy. Pierwszy na mecie zameldował się aktor Piotr Adamczyk, który zajął 124 miejsce na krótkim dystansie. Z kolei z długim dystansem zmierzyli się Jacek MEZO Mejer (373 miejsce) i  prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz