POZnań

Spacer śladami organiczników

Pomnik Karola Marcinkowskiego  Foto: Grupa przewodników PoPoznaniu

Czas na kolejny spacer, który pozwoli lepiej poznać ciekawe historie związane z Poznaniem. Tym razem podążać będziemy śladami organiczników.

W dobie deficytu autorytetów, zapraszamy na spacer śladami poznańskich organiczników, wielkich patriotów – zachęcają przewodnicy z grupy PoPoznaniu – na trasie spaceru pojawi się m.in. sylwetka lekarza-społecznika, doktora Marcina, słynącego z dobroczynności Tytusa Działyńskiego, Hipolita Cegielskiego prekursora przemysłu polskiego czy Edwarda Raczyńskiego, fundatora gmachu i księgozbioru Biblioteki Raczyńskich.

Podczas spaceru zatrzymamy się także przy Bazarze, który był ośrodkiem polskości w XIX wieku. Dowiemy się o kilku ciekawych faktach związanych z historią Teatru Polskiego, który powstał dzięki składkom społecznym. Na trasie sobotniej wyprawy znajdzie się również Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, gdzie zakończy się spacer.

Wśród opowieści o wielkich Polakach-Poznaniakach nie zabraknie wspomnień o ich przywarach, czy drobnych ludzkich słabościach, wielkich i małych miłościach i przyjaźniach, bo chociaż oddani wielkiej sprawie byli zwykłymi-niezwykłymi ludźmi – dodają przewodnicy.

Spacery odbywają się w konwencji freewalking tour, a zatem nie są wymagane wcześniejsze zapisy, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

To właśnie w tym miejscu spotykamy się w sobotę i rozpoczynamy nasz spacer śladem organiczników. Do zobaczenia o 10 lub o 16!

Przewodnikiem będzie tym razem Magda, która będzie czekać na wszystkich chętnych przy pomniku Karola Marcinkowskiego na Al. Marcinkowskiego. Pierwszy spacer rozpocznie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 10:00, a kolejny o 16:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz