Łazarz

Spacer po Łazarzu

Spacer po Łazarzu ze Stacją Poznań Główny  Foto: Stacja Poznań Główny

Spacer po Łazarzu ze Stacją Poznań Główny Foto: Stacja Poznań GłównyJakie tajemnice, jakie ciekawe, a mało znane miejsca można odkryć na Łazarzu? Wraz ze Stacją Poznań Główny zapraszamy na spacer po dzielnicy, wsi – która 1 kwietnia 1900 została przyłączona do Poznania.  Podczas przechadzki będzie można poznać wiele architektonicznych i historycznych ciekawostek.

Nasz spacer zaczniemy od historii Parku Wilsona, rozmawiać będziemy o pomnikach i Palmiarni, staniemy przy willi na ul. Berwińskiego, gdzie obecnie znajduje się siedziba Radia Merkury, następnie przejdziemy do kościoła Św. Anny i na Arenę, poznamy również historię kościoła Matki Boskiej Bolesnej, a spacer zakończymy przy zejściu na Rynek Łazarskimówi Sandra Grobelna.

Organizatorzy zapraszają na Spacer wszystkich miłośników tego szacownego w stylu poznańskiego osiedla, ale także tych, którzy nic o nim jeszcze nie wiedzą. Spotkanie trwać będzie godzinę lub dwie. Wszystko zależy od pogody i chęci zgromadzonych.

Oprócz miłej atmosfery gwarantujemy, że każdy wróci do domu z garścią historycznych ciekawostek o tej okolicy w głowie – zapewniają organizatorzy – nie ujdą naszej uwadze także szczególnie atrakcyjne fakty architektoniczno-urbanistyczne.

Spacer rozpocznie się przy bramie Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej dzisiaj (10.04) o godzinie 17:00.

Początkowo spacer miał się odbyć tydzień temu, ale szyki pokrzyżowała choroba jednego z organizatorów i pogoda. Dzisiaj też nie będzie idealnie. Przez całą środę będzie pochmurno, a przez większą część dnia może być deszczowo, choć nie będą to duże opady. Na szczęście po godzinie 16:00 padać już nie powinno. Najcieplej będzie właśnie około 17:00, gdy termometry wskazywać będą około 5 stopni.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz