Łazarz Wilda

Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu i Wildzie?

Parkomat  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Parkomat Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmStrefa płatnego parkowania ma zostać wprowadzona nie tylko na Łazarzu, ale i na Wildzie. Rada osiedla organizuje konsultacje społeczne dotyczące planów wprowadzenia w dzielnicy Strefy Płatnego Parkowania oraz Strefy Tempo 30. Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Rady Miasta Poznania oraz Rady Osiedla Jeżyce, na której terenie już od dwóch lat działa strefa płatnego parkowania.

W listopadzie portal lazarz.pl zorganizował kolejne spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego “Łazarski Fyrtel”, którego tematem były plany wprowadzenia strefy parkowania na Łazarzu.

Według naszych badań okres wprowadzenia strefy szacowany jest na 37 miesięcy, w okresie trzech lat od momentu rozpoczęcia prac można by na Łazarzu tą strefę uruchomić, strefa ta jak pokazują badania napełnienia i rotacji z punktu widzenia inżynierii ruchu byłaby potrzebna na Łazarzumówił wtedy Błażej Nitschke, naczelnik Wydziału Parkowania ZDM – strefa parkowania nie rozwiąże wszystkich problemów, powinna być powiązana ze strefą “Tempo 30”, ze ścieżkami rowerowymi, uporządkowaniem zieleni i przestrzeni dla pieszych, takie kompleksowe rozwiązania powinny poprawić życie mieszkańców.

Strefa mogłaby zostać wprowadzona trzy lata od rozpoczęcia tych działań. Trzeba tą koncepcję przedyskutować z mieszkańcami, z radą osiedla, później trzeba zrobić roboty legislacyjne, musi to uchwalić rada miastawyjaśniał Błażej Nitschke z ZDM – jeżeli rada miasta to uchwali to dopiero później zrobiony zostanie projekt wykonawczy, ogłoszone zostaną przetargi – w sumie zajmuje to 36 miesięcy.

Koszt wprowadzenia strefy szacowany jest od 10 do 15.000.000 złotych.

Konsultacje społeczne dotyczące planów wprowadzenia na Wildzie Strefy Płatnego Parkowania oraz Strefy Tempo 30 odbędą się w Gimnazjum nr 42 (ul. Św. Jerzego 6/10 we wtorek 16 kwietnia o godzinie 18:00.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Na Wildzie konieczne jest wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania! Wilda jest przepełniona parkującymi wszędzie samochodami. Taka sytuacja jest nie do zniesienia i trzeba coś z tym wreszcie zrobić. Nieraz chamskie zachowanie kierowców, którzy mają gdzieś przepisy i stan chodników, które rozjeżdżają są nie do zniesienia. Po wprowadzeniu strefy będzie można nasadzić powtórnie drzewa i swobodnie chodzić po chodnikach. Strefa na Jeżycach świetnie się sprawdziła i jest najwyższa pora na Wildę!