K U L T U R A

Solo taneczne Janusza Orlika

„Tranquillo” – premiera spektaklu w reż. Janusza Orlika -  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

„III Symfonia” spektakl, solo taneczne Janusza Orlika do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego odbędzie się w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w środę, 1 lutego o godzinie 19:00. Jest to trzecia po „Święcie wiosny” Igora Strawińskiego i „Koda (a tribute)” do muzyki Krzysztofa Komedy, twórcza interpretacja relacji muzyki i tańca w wykonaniu Janusza Orlika.

Spektakl „III Symfonia”, którą artysta zadedykował swojej mamie i  Michałowi, otrzymał wyróżnienie w „Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego” organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych.

To kolejna po „Święcie wiosny” i „Koda” interpretacja relacji muzyki i tańca w wykonaniu Janusza Orlika.
„III Symfonia” do której kompozycja Henryka Mikołaja Góreckiego została wykorzystana, powstała w 1976 roku. Utwór ten jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł kompozytora. Składająca się z trzech części symfonia zostanie zaprezentowana w całości.

Co ja bym zrobił, gdybym sądził, że sztuka nie wpływa na życie? Pewnie bym barany pasał … A może strzeliłbym sobie w łeb? Gdybym wierzył tylko w to, co w człowieku najgorsze? Ale przecież w tym człowieku jest również i to, co najlepsze. Gdybym nie miał nadziei? To rzeczywiście – żabki hodować, krowy pasać… Wierzę, że jest coś, co nam czasem pomaga przetrwać, pomaga zrozumieć drugiego człowieka. Co nas pociesza, daje nam chwilę refleksji… Tym czymś bywa też i sztuka – Henryk Mikołaj Górecki

„III Symfonia” – spektakl, solo taneczne Janusza Orlika do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego

Sala Wielka, Centrum Kultury Zamek
środa, 1 luty, godzina 19:00

Bilety w cenie 30 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz