K U L T U R A

Solo na Szelągu vol.33 – Córy Słońca – zdjęcia

Solo na Szelągu vol.33 - Córy Słońca  Foto: Kasia Lonowska

Rozpoczął się kolejny cykl koncertów Solo Na Szelągu. W pięknych okolicznościach przyrody w piątkowy wieczór zaprezentowały się Córy Słońca.

Publiczność nie zawiodła. Szybko zapełniła leżaki znajdujące się pod sceną i hamaki. O godzinie 20:00 na scenie pojawił się duet Hanki i Marty, który zaprezentował swój dotychczasowy repertuar oraz całkiem nowe utwory.

Ponieważ wszystko we wszechświecie płynie, dwie energie, pozornie krążące dookoła siebie muszą się spotkać w odpowiednim czasie żeby wejść w reakcje.

Hanka Łubieńska i Marta Wołczecka poznały się w Poznaniu przez przypadek. Stworzyły duet muzyczno- performatywny – Córy Słońca.
Po raz pierwszy zaprezentowały się szerszej publiczności podczas gali wręczenia Bursztynowych Pierścieni 2020 w Szczecinie.
Ich performance “Ideał Człowieka” to śmiała podróż przez emocje na bazie tekstów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i muzyki eksperymentalnej.

W roku 2021 zostały laureatkami Festiwalu Fama, gdzie otrzymały główną nagrodę TRYTON za najlepszą kreację zbiorową festiwalu.

Kolejny koncert z cyklu Solo na Szelągu odbędzie się w piątek 27 maja. Na scenie wystąpi Phillip Bracken z Australii.

Użyte w artykule zdjęcia: Kasia Lonowska, lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz