K U L T U R A

Solo na Szelągu vol. 32: Graftmann

Solo na Szelągu vol. 28: Bolewski & Tubis  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W ramach piątkowego cyklu Solo na Szelągu w piątek, 20 sierpnia na scenie Ogrodu Szeląg zaprezentuje się Graftmann.

Graftmann to autorski projekt Romana Szczepanka, który na co dzień jest wokalistą i gitarzystą grupy Miss Polski. Do jego największych inspiracji, artysta wymienia francuskie kino lat 60., stare płyty Elvisa Costello, oraz szeroko pojęte: kulturę popularną, modę i kobiety. Śpiewa o pingwinach i rekinach, niebieskich szpitalach, projektantach mody i top modelkach, kanadyjskich hokeistach.

Jego debiutancki album “Graftmann”, który zawiera zestaw pół-amatorskich utworów nagranych w latach 2004-2006 został uznany za jeden z debiutów roku tygodnika “Przekrój” oraz album miesiąca magazynu “Machina”. W kolejnych latach w roku 2010 wraz z zespołem Miss Polski wydał album “Fitness” tria.

Zespół, wraz z Romanem Szczepankiem tworzą Olek Świerkot -gitary/klawisze, Błażej Nowicki – bas. Ich debiutancka płyta promowana była singlem “Miss Piggy na parkiecie”. Zespół był jednym z kandydatów do międzynarodowej nagrody “Wow Music Award” na Orange Warsaw Festival 2010.

Następna płyta “The Greatest Queen” to studyjny debiut Graftmanna, nad którym pracował wspólnie z Przemysławem Myszorem z Myslovitz i NO!NO!NO!).

Solo na Szelągu vol. 32: Graftmann

Ogród Szeląg
piątek, 20 sierpnia, godzina 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz