K U L T U R A

Enter Enea Festival – pierwszy wieczór za nami

Enter Enea Festival - „UrbSymphony”  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter
Enter Enea Festival - „UrbSymphony” Michał Urbaniak / Leszek Możdżer / Marcin Pospieszalski / Michael Patches Stewart / Frank Parker / orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak

Rozpoczął się 11. Enter Enea Festival. Pierwszy festiwalowy wieczór za nami. To co przygotował dla nas dyrektor festiwalu Leszek Możdżer było absolutnie fenomenalne.

O zachodzie Słońca zagrał wybitny skrzypek Mariusza Patyry, któremu towarzyszyli białoruscy muzycy: pianista, Kirył Keduk oraz wiolonczelista, Mikhail Radunski. to spotkanie było świetnym wstępem do kolejnej części koncertu.

Na scenie pojawiła się Marta Wajdzik, młoda saksofonistka altowa i sopranowa, flecistka, kompozytorka, producentka muzyczna. Zgromadzonym widzom zaprezentowała swoją debiutancką płytę elektro-akustyczną „My Planet”. Od pierwszych brzmień porwała widzów i przeniosła ich na swoją planetę.

Ostatnim tego wieczoru koncertem na Enter Enea Festival był projekt Michała Urbaniaka „UrbSymphony”, zaprezentowany w towarzystwie orkiestry Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu prowadzonej przez Katarzynę Tomalę-Jedynak oraz z udziałem Marcina Pospieszalskiego na basie, Franka Parkera na perkusji, Michaela “Patches” Stewarta na trąbce i Leszka Możdżera.

Żadne słowa nie są w stanie opisać cudowności tego wieczoru. Każdy z elementów był idealnie trafiony, każdy z nich idealnie przygotowywał widzów do kolejnej odsłony wieczoru. Tymczasem dziś dobiegamy półmetku spotkań z muzyką wybraną przez Leszka Możdżera. Dziś na scenie nad jeziorem Strzeszyńskim usłyszymy Adama Palmę & Tomasa Celisa Sancheza w towarzystwie Leszka Możdżera, dalej Andrei Kondakov Trio z towarzyseniem Leszka Możdżera oraz Omri Mor Trio. Start 19:30.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz