K U L T U R A

Solo na Szelągu vol. 31: Kitty Solaris

Kitty Solaris  Foto: materiały prasowe / Olga Blackbrid / Olga Baczynska

Kitty Solaris wystąpi w Ogrodzie Szeląg w piątkowy wieczór 13 sierpnia o godzinie 20:00.

Organizatorzy koncertu zachęcając, zastanawiają się – Co się stanie jeśli wymieszamy Velvet Underground, PJ Harvey, Prince’a, Cat Power i Davida Bowie? Jeśli rezultat może być Kobietą i miksturę taką przyrządzimy w kuchni na berlińskim Prenzlauer Berg, to poznajcie Kitty Solaris.

10 lat temu nagrała swój pierwszy album “Future Air Hostess” z pomocą Gordona Raphaela (The Strokes, Regina Spektor). Od tamtej pory artystka nie zwalnia tempa. Na przestrzeni lat wzbogaciła swój artystyczny dorobek nowymi singlami i albumami jak: „We Stop The Dance” i „Silent Disco”. Na oba albumach znajdują się utwory, które stały się przebojami.

„Cold City” wydana w 2019 roku to opowieść o życiu, miłości i śmierci w klimacie “berlińskiego spleenu”. O Piosence “Cold City” recenzenci w Niemczech pisali, że narodziła się „grunge’owa Lana Del Ray”.

Okres pandemii spowodował, że Kitty wydała kolejną dawkę piosenek, które znalazły się w albumie “Sunglasses”. Tu odkrywamy nieco inne brzmienie – bardziej elektroniczne.

Żeby przekonać się co zaprezentuje artystka podczas 31 spotkania na Szelągu trzeba po prostu przyjść.

Solo Na Szelągu vol. 31: Kitty Solaris

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97
piątek, 13 sierpnia, godzina 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Olga Blackbrid / Olga Baczynska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz