K U L T U R A

Hip Hop Festival Poznań 2021

Hip Hop Festival - Poznań 2021  Foto: materiały prasowe

Słoń, PRO8L3M, Wac Toja, Paluch, Guzior, Kizo, Chivas, Sobel, Opał oraz Avi x Louis Villain, to gwiazdy tegorocznej edycja Hip Hop Festival Poznań 2021. Odbędzie się on w sobotę 21 sierpnia nad Maltą.

Słoń

Poznański raper nie dawno wypuścił nowy materiał, który powstawał pod roboczym tytułem „Czerwony Rum” . Został on zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Odpowiedzialnym za bity jest Chris Carson. Album powstał przy zaangażowaniu – Brainfreezera (udźwiękowienie, skity, realizacja wokali) oraz Kamila “Rasta” Baszaka ze studia RAStool (realizacja wokali). Masteringiem zajął się Bartosz Napieralski (StudioC2/San Antonio Records) z którym Słoń wielokrotnie współpracował w przeszłości.

PRO8L3M

Wskoczył i już pozostał na polskiej scenie dzięki albumowi “Art Brut”. Cała płyta oparta jest na smplach z klasycznych utworów polskich artystów z dekady lat 80.

Wac Toja

Jego solowy utwór z akcji Młode Wilki pt. “Całą Noc” został doceniony przez słuchaczy. Dzięki niemu został zrealizowany jedyny teledysk ze wszystkich utworów zawartych na płycie.

Paluch

Swoim albumem “Czerwony Dywan” tak namieszał na polskim rynku muzycznym, że zdobył poczwórną platynę. Kluby wypełnione były fanami po brzegi. Wydany w listopadzie 2020 album “nadciśnienie” okrył się platyną.

Guzior

Trzecia płyta rapera pt. Pleśń, miała swoją premierę w grudniu 2020. Zdobyła status złotej, a następnie platynowej płyty.

Kizo

Polski raper i autor tekstów Patryk Woziński. Muzyk tworzy przede wszystkim rap oraz afro trap. Jest jednym z współtwórców Chillwagonu, projektu muzycznego rapera Borixona.

Sobel

Mówi się o nim, że ma lekkie pióro, leniwe flow. Intrygująca barwa głosu nie zaprzeczalnie zachwyca i hipnotyzuje wielu fanów. Głośniej zaczęto o nim mówić w 2020 roku kiedy szturmem zaczął zdobywać kolejne platformy streamingowe.

Opał

Raper z Chorzowa przez ostatnie miesiące pracował nad albumem “połączenia”. Niedawno miała miejsce premiera wspólnej płyta Opała i Gibbsa. Raper zdradza, że jeszcze w tym roku usłyszymy od niego nowe numery.

Avi x Louis Villain

Tryptyk zakończony. Nieco ponad rok po premierze “Zbioru Pieśni Sycylijskich” do fanów trafia kontynuacja i druga część tryptyku sycylijskiego – pt. “Spis Dzieł Sycylijskich” po najnowsze dzieło, jakim jest “Akademia Sztuk Pięknych”. Krążek ostatni z wymienionych ujrzał światło dzienne pod koniec maja.

Hip Hop Festival Poznań 2021

Jezioro Malta
sobota, 21 sierpnia, godzina 17:00

Bilety w cenie od 79 zł – 109 zł


Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz