BizNews

Solaris łączy siły ze Stadlerem

Solaris Tramino  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Solaris Bus&Coach rozpoczyna współpracę ze spółką Stadler Polska. Dotyczyć ona będzie pojazdów szynowych. Obie firmy chcą wspólnie walczyć o zamówienia w przetargach na rynku polskim, jak również na innych rynkach europejskich.

To kolejny partner, z jakim spółka Solaris nawiązała ostatnio współpracę. Niedawno pisaliśmy tutaj o utworzeniu spółki z indyjskim producentem części samochodowych JBM Auto.

Solaris i  Stadler będą występować na rynku jako konsorcjum. Pierwsza wspólna oferta zostanie złożena w przetargu na dostawę bimb dla Krakowa.

Dla Solarisa współpraca ta, to szansa na dalszy rozwój działalności na rynku pojazdów szynowych. Nowy partner ma pomóc nie tylko na rozwijaniu samego produktu, ale także zaplecza produkcyjnego na terenie Aglomeracji Poznańskiej.

Chcemy także jeszcze efektywniej wykorzystywać nasze zasoby inżynieryjne i doskonałą znajomość rynku, stąd nawiązanie bliskiej współpracy z firmą Stadler – mówi Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach – nie mogliśmy trafić lepiej niż na firmę, która jest znaną i cenioną na całym świecie szwajcarską marką, również doskonale znaną w Polsce.

Stadler Polska zajmuje się od 10 lat produkcją pojazdów szynowych. W zakładzie w Siedlcach zatrudnia około 800 pracowników, a firma współpracuje z dwoma tysiącami polskich przedsiębiorstw, które dostarczają podzespoły do produkowanych pojazdów.

Palety produktów przedsiębiorstw świetnie się uzupełniają – powiedział Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel firmy Stadler – możemy także czerpać od siebie w obszarze rozwoju technologicznego.

Współpraca obu firm w żaden sposób nie wpływa na działalność Solarisa w obszarze autobusów i trolejbusów.

Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A. i Peter Spuhler, Prezes Zarządu i właściciel firmy Stadler

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz