BizNews

Komputery dla szkół od Bridgestone

Komputery dla szkół od Bridgestone - SP Przeźmierowo  Foto: mat. prasowe

Uczniowie dwóch szkół w naszej aglomeracji dostało komputery stacjonarne od firmy Bridgestone Poznań. Będą wykorzystywane między innymi do prowadzenia zajęć informatycznych oraz nauki wychowania komunikacyjnego.

Sprzęt trafił do Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze oraz do Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie.

Choć komputery były wcześniej używane w poznańskim oddziale Bridgestone, są nowsze od tych, z których korzystały do tej pory dzieci.

Zmiana dotychczasowych komputerów na nowszy sprzęt znacznie polepszy dostęp dzieci do informacji i jeszcze bardziej zwiększy jakość nauczania – mówi Joanna Filipiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Lednogórze – uczniowie będą mogli rozwijać też swoje talenty informatyczne i umiejętności z innych dziedzin

Szkoła w Lednogórze ma w planach modernizację pracowni komputerowej, a także wprowadzenie e-dziennika. Uczniowie podczas zajęć poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ale także bezpiecznego korzystania z Internetu.

W szkole w Przeźmierowie od dwóch lat realizowany jest program Mistrzowie Kodowania, dzięki któremu uczniowie poznają podstawy programowania w języku scratch. W ubiegłym roku jeden z uczniów tej szkoły zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie Kodować każdy może.

Dzięki podarowanym komputerom nauka zajęć informatycznych i pozostałych przedmiotów z pewnością będzie przebiegała znacznie sprawniej niż do tej pory – mówi Renata Duszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie.

Obie obdarowane przez Bridgestone Poznań szkoły uczestniczą w kampanii edukacyjnej tej firmy Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze.

Realizując działania na rzecz najbliższego otoczenia bardzo często bazujemy na informacjach od naszych pracowników, którzy wskazują nam konkretne placówki i ich potrzeby – powiedział Paweł Nowaczyk, dyrektor HR Bridgestone Poznań – cieszymy się, że przekazany sprzęt zostanie wykorzystany również do nauki zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Komputery dla szkół od Bridgestone - SP Przeźmierowo

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz