K U L T U R A

Skowronki wyśpiewają kolędy i pastorałki

Skowronki wyśpiewają kolędy i pastorałki  Foto: Skowronki

Czy tradycja wspólnego śpiewania kolęd zanika? Miejmy nadzieję, że nie. Okazją będą koncerty Chóru Dziewczęcego Skowronki, który wystąpi w najbliższych dniach w Poznaniu.

Pierwszy z występów zatytułowany Dzieciąteczku z serc dziewczęcych będzie miał miejsce w kościele Św. Jadwigi Królowej na Umultowie (ul. Mleczowa 1) w święto Trzech Króli. Wystąpią tutaj zespoły Małe Skowronki i Skowroneczki. Pod dyrekcją Julii Łynsza zaśpiewają kolędy i pastorałki. Koncert rozpocznie się o godzinie 11:30. Wstęp jest bezpłatny.

Kolejny koncert Kolędy przy żłóbku odbędzie się przy żłóbku w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. W programie koncertu znajdą się kompozycje i aranżacje kolęd takich twórców jak Marek Raczyński, Grzegorz Miśkiewicz, Aleksandra Brejza, Zygmunt Noskowski, czy Marten Jansson. Wystąpi tutaj Chór Dziewczęcy Skowronki pod dyrekcją Alicji Szelugi, a chórowi towarzyszyć będzie na fortepianie – Czesław Łynsza oraz na instrumentach perkusyjnych Beata Polak.

Koncert Kolędy przy żłóbku– odbędzie się w niedzielę 8 stycznia o godzinie 18:00. Tutaj wstęp również będzie bezpłatny.

Chór Dziewczęcy Skowronki zaprasza także na wydarzenie Muzyczna recepta na dobrą zabawę.  Podczas tego koncertu karnawałowego Chór Dziewczęcy Skowronki wyczaruje taneczne dźwięki.

Wszystkie trzy grupy wiekowe pod dyrekcją Alicji Szlugi i Julii Łynszy podadzą niezawodny przepis na wyśmienitą zabawę – zapowiada Anna Schmidt-Fic – są to dwie szklanki uśmiechu, trzy łyżki dobrego humoru, szczypta harmonii, a  wszystko utrzymane w radosnych rytmach karnawałowej muzyki

Na fortepianie i na instrumentach perkusyjnych towarzyszyć chórowi będą Czesław Łynsza i Beta Polak.

Na koncert Muzyczna recepta na dobrą zabawę zapraszamy do Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w czwartek 26 stycznia o godzinie 18:00. Bilety kosztują 10,00 złotych i można je kupić w kasach CK Zamek.

Skowronki wyśpiewają kolędy i pastorałki

Użyte w artykule zdjęcia: Skowronki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz