K U L T U R A

Kryminał z Poznaniem w tle

Tramwaj na Starym Rynku - okres okupacja  Foto: fotopolska

„Tylko umarli wiedzą” to tytuł nowej książki Ryszarda Ćwirleja. Tym razem poznański policjant komisarz Fischer pomaga rozwiązać zagadkę zbrodni, która tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosta. Na premierowe spotkanie z autorem zaprasza empik przy Placu Wolności.

Ryszard Ćwirlej

„Tylko umarli wiedzą” to druga część serii o przygodach Antoniego Fischera. Tym razem poznański policjant pomaga swojemu dawnemu przyjacielowi rozwiązać zagadkę zbrodni, która tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosta.

Równocześnie Fischer ma do wykonania najtrudniejsze zadanie, z jakim przyszło mu kiedykolwiek się zmierzyć. Major Jażdżewski, oficer polskiego wywiadu powierza mu niezwykle delikatną i wymagającą misję. Misję, której przyjęcia Fischer nie mógł odmówić, gdyż zależy od niej dobro Rzeczypospolitej.

Lipiec 1932 roku. Europa pogrążona jest w głębokim kryzysie ekonomicznym. Z każdym dniem przybliżającym termin wyborów do Reichstagu społeczeństwo niemieckie coraz bardziej się radykalizuje.

Tymczasem urzędujący w Schneidemühl (dzisiejsza Piła) kapitan Carl Aschmutat, dawny znajomy Antoniego Fischera, wpada w poważne kłopoty. W mieście dochodzi do morderstwa, którego ofiarą jest znany działacz komunistyczny. Aschmutat musi jak najszybciej odkryć, kto stoi za atakiem, by zdążyć przed wizytą w mieście kandydata do urzędu kanclerza – Adolfa Hitlera.

Premiera odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18:00, w Empiku przy Placu Wolności.

Użyte w artykule zdjęcia: fotopolska, empik / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz