K U L T U R A

Jazz session w komórce! Wyjątkowa aplikacja

Wyjątkowej muzyki – albumu Music For Mr. Fortuna możemy posłuchać także w aplikacji mobilnej, samemu ustalając brzmienie jazzowych instrumentów. To pierwszy w Europie fonogram wydany w interaktywnej aplikacji umożliwiającej słuchaczowi dowolne moderowanie materiału dźwiękowego.

Stretch MilianNa albumie znajdzie się muzyka skomponowana przez legendarnego kompozytora i wibrafonistę jazzowego Jerzego Miliana dla Macieja Fortuny (utwór na trio jazzowe i kwartet smyczkowy).

Koncertowa premiera materiału odbędzie się 7. stycznia 2017 o 20:00 w Estradzie Poznańskiej. Oprócz kompozycji pochodzącej z albumu na program koncertu złożą się także wybrane przez Macieja Fortunę utwory Jerzego Miliana, starannie wyselekcjonowane spośród nagrań zgromadzonych w radiowych archiwach.

Album został wydany w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Stretch Milian“, dostępnej dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Jest on dostępny na platformach App Store oraz Google Play.

Aplikacja umożliwia sterowanie materiałem dźwiękowym poprzez ustalanie poziomu głośności każdego instrumentu, regulowanie szybkości odtwarzanych utworów oraz zapętlanie wybranych fragmentów muzyki.

Dzięki technologi time stretching możliwe jest zwolnienie oraz przyspieszenie utworów bez zmiany tonacji, co w połączeniu z dostępnymi wewnątrz aplikacji nutami stanowi walor edukacyjny. Jeśli użytkownik gra na jakimś instrumencie może ćwiczyć ulubione utwory razem z muzykami, którzy zagrali na płycie, dopasowując tempo do swoich możliwości.

Stretch Milian

Użyte w artykule zdjęcia: Stowarzyszenie Jazz Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz