Sport

Skok w marzenia

Fundusz Stypendialny Monika Pyrek  Foto: materiały prasowe

Dziesięcioro utalentowanych sportowców młodego pokolenia otrzyma stypendium od Fundacji Moniki Pyrek. To kolejna edycja funduszu stypendialnego „Skok w marzenia”, realizowanego przez fundację jednej z najwybitniejszych polskich lekkoatletek. W sumie do młodych sportowców trafi sto tysięcy złotych, a także wsparcie merytoryczno-eksperckie na wielu płaszczyznach. Jedną z tych osób to Oliwia Wawrzyniak – lekkoatletka, tyczkarka z Poznania

W tym roku bardzo dużo wniosków złożyli młodzi i utalentowani lekkoatleci, dlatego aż sześcioro stypendystów to przedstawiciele królowej sportu. Rada Funduszu zdecydowała o przedłużeniu jednego stypendium z poprzedniej edycji dla Michała Gawendy, który jest brązowym medalistą mistrzostw świata do lat 20 w skoku o tyczce i w ciągu ostatniego roku zrobił olbrzymi progres. Zauważona została też skoczkini o tyczce Maja Chamot, która w tym sezonie jako juniorka zdobyła wicemistrzostwo Polski seniorek, a także wygrała zawody Monika Pyrek Tour w kategorii open – mówi Monika Pyrek.

Poza Gawendą i Chamot, stypendia trafiły także do czwórki innych młodych lekkoatletów – Oliwii Wawrzyniak, która trenuje biegi średnie i składała wniosek już po raz trzeci, Anety Orzechowskiej, najmłodszej stypendystki, której pasją jest rzut młotem, mistrza Europy do lat 18 w biegu na 100 metrów Marka Zakrzewskiego oraz Mateusza Kołodziejskiego, mistrz Polski seniorów w skoku wzwyż.

Razem ze znanym dziennikarzem sportowym Maciejem Kurzajewskim oraz przedstawicielami Rady Fundacji przyznaliśmy też cztery stypendia przedstawicielom innych dyscyplin sportu. Otrzymały je narciarka alpejska Aniela Sawicka, kolarz górski MTB Mateusz Szyszko, pochodząca z Ukrainy polska gimnastyczka artystyczna Valeriia Zelenska oraz Bartłomiej Frańczuk, specjalista w teqballu – dodaje Pyrek.

Fundacja Moniki Pyrek zapewni wybranym sportowcom zarówno wsparcie finansowe – na poziomie dziesięciu tysięcy złotych rocznie – jak i wsparcie merytoryczno-eksperckie na wielu płaszczyznach sportowej kariery. To już szósta edycja programu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek, którego beneficjentami są sportowcy. Od 2017 Fundacja wspiera wiele gwiazd sportu, jak Adrianna Sułek, Aleksandra Stach, Pia Skrzyszowska, Sofia Ennaoui, Piotr Lisek, Klaudia Siciarz i Aleksandra Mirosław.

Warto podkreślić, że w ostatnim roku Fundacja Moniki Pyrek, po wycofaniu się partnera finansowego, wypłaciła stypendia ze środków własnych. Obecnie Fundacja szuka nowego partnera do projektu. Patronat nad funduszem stypendialnym „Skok w marzenia” objął Polski Komitet Olimpijski.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz