Sport

Skaczą po mistrzostwo z wysoka!

Mistrzostwa Wojska Polskiego w spadochroniarstwie  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Mistrzostwa Wojska Polskiego w spadochroniarstwie Foto: lepszyPOZNAN.plPięćdziesięciu zawodników bierze udział w Mistrzostwa Wojska Polskiego w spadochroniarstwie, które odbywają się na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy.

Podczas zawodów zostaną rozegrane dwie konkurencje. Pierwsza z nich to indywidualna celność lądowania, kolejną będzie drużynowa celność lądowania.

W zawodach startuje dziesięć drużyn, każda złożona z pięciu zawodników – wyjaśniają organizatorzy – dwie drużyny wystawia Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu, po jednej 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego z Poznania, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych z Dęblina, 2 Pułk Rozpoznawczy z Hrubieszowa, Ośrodek Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego z Leźnicy Wielkiej i Jednostka Wojskowa Agat z Gliwic.

Uczestnicy Mistrzostw wykonują skoki na celność lądowania ze śmigłowców Mi-2 i Mi-8, które krążą na dużej wysokości w okolicach Kobylnicy.

Zawody, które potrwają do piątku 1 sierpnia, jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Za ich przeprowadzenie odpowiada poznański Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych, we współpracy z WKS Skrzydło.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w spadochroniarstwie Foto: lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz