Siatkówka: Zwycięski marsz energetyczek

Enea Energetyk Poznań II - Gedania Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W 17. kolejce II ligi siatkówki kobiet Enea Energetyk Poznań II pokonał Gedanię Gdańsk 3:0 (25:19, 26:24, 25:23).

Jest to szóste zwycięstwo z rzędu poznanianek. Mimo, że mecz trwał tylko trzy sety, to pod koniec każdego z nich robiło się bardzo gorącą. Energetyczki prowadząc potrafiły za każdym razem doprowadzić do sytuacji, w której gdańszczanki zaczynały nabierać tempa i mogły by wygrać. W drugim secie, pod koniec poznanianki doprowadziły do gry na przewagi, a miały możliwość spokojnie zakończyć tą partię spotkania. Trzeci set niespodziewanie prowadziły przyjezdne. Było blisko zwycięstwa, na szczęście Energetyk girls łatwo się nie poddają.

Przed podopiecznymi trenera Marcina Orlika przerwa i 30 stycznia spotkanie w Szamotułach z Biofarmem Szamotulanin Szamotuły.