Grunwald

Samochody odzyskane, złodzieje zatrzymani

Kradzieże samochodów zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż jeszcze kilka lat temu, ale samochody nadal giną. Tym razem szkieły z Poznania mogą pochwalić się bardzo szybkim zatrzymaniem złodziei i odzyskaniem dwóch samochodów.

Podczas prowadzenia działań wymierzonych w przestępczość samochodową policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali za kradzież bmw dwóch mężczyzn – informuje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji.

Samochód został skradziony na Grunwaldzie. Mężczyźni zostali zatrzymani krótko po popełnieniu przestępstwa, a samochód udało się odzyskać zanim jeszcze jego właściciel zgłosił jego kradzież wartego 25.000 złotych bmw.

Jeden z zatrzymanych to 20-letni poznaniak, drugi to 39-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego – dodaje Patrycja Banaszak  – obaj byli już wcześniej karani za różne przestępstwa.

Szkieły z tego samego wydziału nieco wcześniej udaremniły kradzież kia sportage, wartego niemal 100.000 złotych. Tym razem złodziej został zatrzymany zanim zdołał uruchomić samochód. Złodziejem okazał się dobrze już znany policjantom 41-letni poznaniak.

Cała trójka trafiła na wniosek Prokuratury do aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje Sąd, a grozi im nawet 10 lat więzienia. 

Samochody odzyskane, złodzieje zatrzymani

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz