Sport

Samochodowe ściganie w weekend

Wyścigi samochodowe na Torze Poznań - Poznań 13-15.06.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Miesiąc po inauguracji sezonu, kierowcy walczący w wyścigowych samochodowych mistrzostwach Polski, wracają na Tor “Poznań”. W dniach 3-5 czerwca odbędzie się tam 3. i 4. rundę WSMP, 2. Runda Mistrzostw Polski Hour Race, 3. i 4. runda Pucharu Polski Motocity is Cup oraz 3. runda Kia Lotos Race.

Po majowej rundzie na Torze “Poznań”, w klasie D4 3500, liderem klasyfikacji generalnej jest Jakub Glasse. W innych klasach liderami są: Piotr Kowner (klasa DN-1N), Wojciech Klimecki (DN-2), Damian Litwinowicz (DN-2 Picanto), Karol Jodko-Kamiński (DN-3), Radosław Kordecki (DN-4), Robert Hudziak (DN-5 Cup PL), Łukasz Rawecki (DN-6), Piotr Fira (DN-7), Michał Ghany (DN-8.1) i Bartosz Idźkowski (DN-8.2). Z kolei w Pucharze Polski Motocity Is Cup liderem jest Wojciech Smorawiński.

Po pierwszej rundzie MP Hour Race w klasyfikacji generalnej po 20 punktów mają Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta, którzy w wyścigu godzinnym jechali Radicalem i zaliczyli 35 okrążeń.

Podczas najbliższych zawodów na Torze “Poznań” pojawią się kierowcy walczący w Kia Lotos Race. W kwietniu i maju walczyli na Hungaroringu na Węgrzech i Red Bull Ringu w Austrii. Wszystkie cztery wyścigi wygrał Karol Urbaniak i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej. Za nim plasują się Albert Legutko oraz Paweł Wysmyk. Spoglądając na rywalizację Kia Lotos Race w poprzednich sezonach można jednak liczyć na emocje do końca sezonu. Tutaj zawsze dzieje się wiele ciekawych sytuacji i klasyfikacja może jeszcze ulec radykalnej zmianie, choć Karol Urbaniak na razie udowadnia że nie zamierza oddawać pola rywalom.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz