Lifestyle

Salon na drodze

volvo S80  Foto: Volvo

volvo S80 Foto: Volvo

Te samochody zawsze były synonimem bezpieczeństwa na drodze. Elegancka i ponadczasowa linia nadwozia oraz najwyższa jakość materiałów sprawiają, że wciąż są obiektem pożądania.

Limuzyna volvo S80 ma wiele funkcji, które wpływają na bezpieczeństwo. Funkcja ostrzegania o ryzyku zderzenia z funkcją automatycznego hamowania (CitySafety) jest niezwykle przydatna w ruchu miejskim, niemal całkowicie eliminując drobne stłuczki spowodowane najechaniem na poprzedzający samochód w korku. Jest tutaj również układ ostrzegający o utracie koncentracji kierowcy oraz układ ostrzegania o zjechaniu z pasa jezdni. Aktywny tempomat pomaga utrzymać odpowiednią prędkość zachowując bezpieczny odstęp między samochodami.

volvo S80 Foto: Volvo

Volvo S80 zostało również wyposażone w dwustopniowe poduszki powietrzne, które dopasowują ciśnienie napełnienia do siłu uderzenia, a także w układ zmniejszający ryzyko urazu kręgów szyjnych podczas wypadku.

Pod maską kryje się sześciocylindrowy silnik benzynowy T6 o mocy 300 KM, charakteryzujący się bardzo wysoką kulturą pracy lub pięciocylindrowy silnik diesla D5 o mocy 215 KM. Ten ostatni to bardzo dynamiczna jednostka napędowa wyposażona w dwie turbosprężarki.

W volvo s80 zastosowano aktywne podwozie typu Four-C, które  umożliwia wybór jednego z trzech ustawień – komfort, sport, lub zaawansowany sport. System sprawdza parametry ruchu pojazdu 500 razy na sekundę!

Cena od 141.600,00 zł brutto.

volvo S80 Foto: Volvo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz