Lifestyle POZnań

Cellulit? No problem! Wiosna idzie!

Walka_z_cellulitem_nie_musi_oznaczac_walki_z_wiatrakami_  Foto:

Według badań ponad 80 proc. kobiet po 25 roku dotyka problem pomarańczowej skórki. W obliczu nadejścia wiosny większość z pań zaczyna stosować antycellulitowe zabiegi. A które z nich są najbardziej skuteczne?

Cellulit to przypadłość XXI wieku. Wiele współczesnych kobiet boryka się z problemem nierówności i zgrubień. Całkowite zlikwidowanie cellulitu graniczy z cudem, jednak istnieją metody zmniejszające jego widoczność. Zanim jednak je poznamy, warto dowiedzieć się jak powstaje tzw. „skórka pomarańczowa”.

Walka_z_cellulitem_nie_musi_oznaczac_walki_z_wiatrakami_Początki cellulitu

Brak ruchu, złe nawyki żywieniowe, uwarunkowania genetyczne – to wszystko wpływa na nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i gromadzenie wody w organizmie, efektem czego jest cellulit. Co ciekawe, gorące kąpiele, palenie papierosów, chodzenie na wysokich obcasach i nakładanie obcisłych ubrań również ma wpływ na powstanie nieestetycznych zgrubień na skórze. Dotychczas cellulit kojarzony był z osobami cierpiącymi na otyłość bądź dojrzałymi kobietami w okresie menopauzy. Obecnie coraz więcej młodych, szczupłych kobiet cierpi na tą przypadłość. Jak się okazało, wszystkiemu winne są geny, które decydują o właściwościach naszych komórek tłuszczowych i ich większej, bądź mniejszej zdolności do wiązania nagromadzonego tłuszczu.

Walka z cellulitem

Pierwszą bronią przeciwko „pomarańczowej skórce” jest stosowanie kremów antycellulitowych oraz używanie szczotek do masażu podczas kąpieli. Kolejnym krokiem jest zdrowa, zbilansowana dieta – rezygnacja z soli, tłustych potraw oraz słodyczy uchroni nas przed rozwojem cellulitu. Jeśli dodatkowo będziemy pić dwa litry wody dziennie, oczyścimy nasz organizm z zalegających i szkodliwych toskyn. Nie zapominajmy również o aktywności fizycznej.

Cellulit Out to intensywne zajęcia skupione na ujędrnieniu i wzmocnieniu ciała. Specjalistyczny trening nastawiony tylko na redukcję cellulitu jest bardziej efektywny niż bieganie czy pływnie – mówi Ania Jardanowska, instruktorka zajęć w Remplus Fitness – Z uwagi na nadchodzącą wiosnę, warto spróbować swoich sił w tego rodzaju ćwiczeniach, aby za 2-3 miesięcy cieszyć się nienaganną figurą – dodaje Jardanowska. Nie zapominajmy również o zabiegach antycellulitowych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Do najpopularniejszych z nich należy drenaż limfatyczny, mezoterapia oraz masaż aparatem podciśnieniowym.

Podejmując walkę z cellulitem musimy pamiętać, że czeka nas długofalowy proces. Będzie to od nas wymagało dużej cierpliwości, ale warto pamiętać przede wszystkim o konsekwencji. Nasza wytrwałość będzie nagrodzona pięknym, gładkim ciałem bez grama cellulitu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz