Aglomeracja

Są ostrzeżenia o upałach i o burzach

Burza na Starym Rynku  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Słowo “upał” odmieniane jest chyba przez wszystkie możliwe przypadki niemal przez każdego. Cieszą się wszyscy, którzy przebywają teraz na urlopach. Niezbyt zadowoleni są ci, którzy muszą iść do pracy. Upał utrzyma się jeszcze przez kilka kolejnych dni, choć dzisiaj może trochę popadać.

Temperatura będzie przekraczać 30°C. Utrzymywanie się tak wysokiej temperatury zwiększa ryzyko pożarów w lasach oraz na polach i łąkach. Spada też poziom wody w rzekach. Spodziewane opady deszczu raczej nie przyniosą poprawy sytuacji hydrologicznej w rzekach.

Bez zakłóceń funkcjonuje Zbiornik Retencyjny Jeziorsko – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – z danych przekazanych wojewodzie przez dyrektora RZGW w Poznaniu wynika, że bez zmian utrzymywany jest zrzut wody ze zbiornika do Warty, aktualnie wynosi o 22.000 m³/s przy dopływie 10.000.

Jest nadzieja, że dziś wieczorem i w nocy może pojawić się deszcz, z czego na pewno cieszyć się będą między innymi właściciele ogródków.

Mogą nadejść także burze, podczas których lokalnie spaść może nawet do 30 mm deszczu. Meteorolodzy przestrzegają, że spaść może miejscami także grad. Wiatr podczas burzy może osiągnąć prędkość dochodzącą do 70 km/h.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz