Sport

Ruszyły zapisy na 15. Poznań Półmaraton

14. PKO Poznań Półmaraton  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Ruszyły już zapisy na 15. edycję poznańskiego półmaratonu, który w przyszłym roku przyjmie nieco zielonych barw. Wszystko przez nawiązanie współpracy z Wartą Poznań, a także podjęcie działań ekologicznych pod hasłem #WartoByćEko.

Organizatorzy Poznań Półmaratonu zdecydowali się na podjęcie współpracy z Wartą Poznań, która nie tylko ze względu na swoje barwy, może nazywać się zielonym klubem. Ten klub stawia na troskę o środowisko, co jest także ważną kwestią dla organizatorów poznańskiego biegu.

Już od kilku edycji półmaratonu i maratonu serwujemy zawodnikom na trasie kranówkę i zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków. Teraz chcemy zrobić kolejne kroki w stronę bycia eko- mówi dyrektor 15. Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko. 

W ramach działań pod hasłem #WartoByćEko planowane są dodatkowe wydarzenia takie jak sadzenie drzew czy sprzątanie poznańskich terenów zielonych. Dokumenty dotyczące współpracy zostały podpisane w nieprzypadkowym miejscu, bo pełnej zieleni Palmiarni Poznańskiej. 

Pierwsza tura zapisów na Poznań Półmaraton zakończy się 3 stycznia – do tego czasu chętni na udział w biegu zapłacą 130 zł. Następnie, do końca lutego, koszt uczestnictwa wzrośnie do 150 zł i tak stopniowo aż do piątku oraz soboty poprzedzających bieg, kiedy to zainteresowani będa musieli zapłacić 250 zł. Chętni na nabycie koszulki startowej mogą to zrobić za opłatą 50 zł. Obowiązuje limit zapisów wynoszący 8 000 miejsc.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz