Grunwald

Ruszyła przebudowa, stanął Poznań

Sytuacja około godziny 9:40 - czerwone odcinki praktycznie stoją  Foto: google maps

Zamknięcie ulicy Roosevelta powodowało, że praktycznie całe centrum Poznania zostało sparaliżowane. Samochody utknęły w korkach między innymi na Świętym Marcinie, Zeylanda, Kraszewskiego, Głogowskiej i Dąbrowskiego. Problemy mają również bimby, które nie mogą się przebić na przykład przez ulicę Dąbrowskiego. Utknęli również pasażerowie autobusów.

Sytuacja około godziny 9:40 - czerwone odcinki praktycznie stoją Foto: google maps

Być może zupełnie inaczej wyglądać będą popołudniowe powroty. Niektóre ulice będą się korkować, dopóki kierowcy nie poszukają alternatywnych tras. Być może jutro część z nich wybierze bimbę, by dostać się do centrum?

Przypominamy zatem jak od dzisiaj należy jeździć w tym fyrtlu.

W poniedziałek dla wszystkich samochodów zamknięta zostanie ulica Roosevelta od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego, oraz ulica Bukowska od ulicy Zeylanda do ulicy Roosevelta, choć możliwy będzie dojazd do hotelu Sheraton oraz do posesji przy ulicy Bukowskiej. Wyjazd z hotelu mozliwy będzie wyłącznie do ulicy Bukowskiej i Zeylanda. Samochody nie pojadą również ulicą Grunwaldzką na odcinku od skrzyżowania z ulicami Szylinga i Matejki do ulicy Roosevelta.

Podczas prac budowlanych obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Samochody jadące z Grunwaldu i Junikowa ulicą Grunwaldzką, w zależności od celu podróży, będą korzystać z objazdu ulicami Matejki lub Szylinga. Kierowcy z ulicy Bukowskiej do ronda Kaponiera dojadą ulicami Zeylanda i Zwierzyniecką. W stronę Grunwaldu i Górczyna od ronda Kaponiera będzie można jechać ulicami Zwierzyniecką lub Zeylanda. Kolejną ważną zmianą na ulicy Zeylanda jest przywrócenie ruchu dwukierunkowego.

Jadąc od strony Górczyna będziemy korzystać z objazdu, który poprowadzi nas przez most Dworcowy, ulicę Stanisława Matyi, Powstańców Wielkopolskich, aleję Niepodległości i Święty Marcin do Kaponiery. Można też wybrać trasę przez most Dworcowy, ulicę Stanisława Matyi, aleję Niepodległości, Święty Marcin do ronda Kaponiera.

Kierowcy jadący z Piątkowa i Winograd oraz z ulicy Święty Marcin nie będą mogli wjechać z ronda Kaponiera na ulicę Roosevelta. Objazd został zorganizowany ulicami Święty Marcin, aleja Niepodległości, ulica Stanisława Matyi, most Dworcowy lub ulicami Święty Marcin i Ratajczaka do ulicy Królowej Jadwigi i dalejdo ulicy Stanisława Matyi.

Objazd ulicy Roosevelta Foto: ZDM

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz