POZnań

Ruszył nabór na wiosenne staże w Urzędzie Miasta Poznania

urzad miasta poznania  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Rozpoczął się nabór na wiosenną edycję płatnych staży studenckich. Na chętnych czeka kilkadziesiąt miejsc w Urzędzie Miasta Poznania, a także w Poznańskim Centrum Świadczeń i Zarządzie Geodezji Katastru Miejskiego GEOPOZ. CV należy składać do 1 marca. 

Wiosenna edycja staży w Urzędzie Miasta Poznania będzie realizowana od 6 kwietnia do 31 lipca. Program skierowany jest do studentów i studentek jednolitych studiów magisterskich oraz studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia – dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Dodatkowo kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający oczekiwaniom danego biura lub wydziału. O kompetencjach i zadaniach poszczególnych jednostek można także przeczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.  

Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić on-line formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie Poznan.pl, w zakładce Staże. Tam też można znaleźć więcej informacji o programie. Wnioski będą przyjmowane do 1 marca. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc. Dlatego przed przystąpieniem do jego wypełniania warto zapoznać się z obszarem kompetencji i zadań biur i wydziałów

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami (odrębnie do każdego wydziału, biura i jednostki) zaplanowano na marzec. Zostaną one przeprowadzone zdalnie (za pośrednictwem platformy Zoom).

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.30, pod numerem telefonu (61) 878 55 10 lub 603 301 292.

Autorski program praktyk i staży studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 60 dotychczasowych edycji wpłynęło 35,5 tys. zgłoszeń. Na staż przyjęto dotąd 4,4 tys. studentów i studentek.

Program Praktyk i Staży pozwala zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie, przydatne na rynku pracy oraz wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą na studiach. Obopólne korzyści płynące z tej współpracy, potwierdza fakt, że ponad 800 osób po ukończeniu stażu zostało zatrudnionych w urzędzie na stałe.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo Urząd Miasta Poznania uzależnia realizację programu od obowiązujących wytycznych. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz