Sport

Rusza Enea Plaża Wolności Poznań 2024

Lotto Plaża Wolności Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej seniorów odbędą się nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu od 21 do 23 czerwca. W trakcie tego weekendu, ponad dziewięćdziesiąt najlepszych drużyn z Polski i zagranicy zmierzy się na plaży. Wstęp na trybuny jest bezpłatny dla wszystkich chętnych. Eliminacje zaczynają się od kwalifikacji w piątek, a następnie odbędzie się turniej główny w sobotę. Mecze finałowe rozegrane zostaną w niedzielę.

W turnieju żeńskim weźmie udział 38 drużyn, a najwyżej rozstawionymi są Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska, które zwyciężyły w poprzedniej edycji zawodów. Do grona faworytek do zwycięstwa należą również Izabela Błasiak (partnerka Zdon) oraz Dorota Strąg, która zdobyła trzykrotnie medale na Mistrzostwach Polski. Inne duety do obserwowania to Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek, które są w dobrej formie po zwycięstwie w Grand Prix w Kozienicach oraz Karina Jakuć i Izabela Zackiewicz, Justyna Czupryniak i Weronika Antczak oraz Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska.

W kategorii męskiej, 54 zespoły będą rywalizować o zwycięstwo. Najwyżej rozstawionymi są Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak. Janiak, oprócz udanych występów na boisku, jest również trenerem reprezentacji Polski osób z niepełnosprawnościami, którzy niedawno zdobyli złoty medal na Mistrzostwach Świata. Jego partner, Brożyniak, zdobył złoty medal na strażackich mistrzostwach Polski. Inni zawodnicy, którzy należą do grona faworytów, to Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech oraz Igor Ciemachowski i Piotr Groszek, którzy niedawno wygrali Plażę Open w Białymstoku.

Cały harmonogram imprezy, wraz z informacjami detalami, jest dostępny na stronie www.plaża wolności.pl. Kwalifikacje rozpoczynają się 21 czerwca, turniej główny odbywa się 22 czerwca, a mecze finałowe zaplanowane są na 23 czerwca.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz